Het Nederlands elftal voor speelsters onder 16 jaar nam afgelopen weekend deel aan het UEFA Women Under 16 Development Tournament in Portugal. Nadine Noordam (Westlandia C1) en Maartje Looijen (RKAVV C1) kregen veel speeltijd in de drie wedstrijden tegen Oostenrijk, Schotland en Noorwegen.
Tekst: Alexander Wagener
De wedstrijden werden alle in het stadion ‘Vila Real de Santo Antonio’ in Vila Real gespeeld. Vrijdag werd met 2-1 van Oostenrijk verloren.
Nadine Noordam en Maartje Looijen speelden de gehele tweede helft voor respectievelijk Lisan van den Broek (JVOZ) en Nathalie van de Heuvel (CTO Eindhoven Talent Team). Zaterdag werd met dezelfde cijfers van Schotland verloren. Halverwege de tweede helft werd Noordam vervangen door Nathalie van de Heuvel (CTO Eindhoven Talent Team). Looijen moest tegen Schotland vanaf de reservebank toekijken. Een tegen het fysiek sterke en soms meedogenloze Oostenrijk opgelopen dikke enkel na een lelijke tackle van achteren was niet voldoende hersteld.
Maartje Looijen (links) en Nadine Noordam in actie tegen Noorwegen
Maandag werd met 1-0 van Noorwegen gewonnen. Dezelfde Van de Heuvel verving Nadine Noordam na tien minuten spelen in de tweede helft. Looijen speelde tegen Noorwegen een hele wedstrijd.
© Haaglanden Voetbal