In de aanloop naar het WK voetbal, dat 12 juni begint met het duel tussen gastland Brazilië en Kroatië, blikt Haaglanden Voetbal tot en met donderdag vooruit met een groot aantal voetballiefhebbers uit de regio. Trainers, columnisten, bestuursleden, journalisten, etc. Nu de tips van: BERT DE BEST, trainer HVC’10 en volgend seizoen technisch-manager bij SVC’08.
1. Welk land wordt naar jouw mening wereldkampioen? En waarom?
Ik twijfel tussen Brazilië en Argentinië. Waarom, omdat deze twee landen de omstandigheden daar zijn gewend en ook de hoge temperaturen. Uiteraard barsten deze twee landen van de kwaliteit en heeft Brazilië het thuisvoordeel. Messi zal enorm gebrand zijn om wraak te nemen op een teleurstellend seizoen bij Barcelona en zal nu wel op een WK gaan schitteren, maar ik kies toch voor Brazilië. Het thuisvoordeel en Neymar zullen doorslaggevend zijn.
2. Welk land gaat verrassen op het komende WK in Brazilië? En waarom?
Ik denk dat onze zuiderburen, België, gaan verrassen. Op papier een uitstekend team met spelers die uitkomen in de zwaarste competities. Een zeer ervaren verdediging en uitstekende spitsen. Ik denk dat zij tot veel in staat zijn.
3. Wie wordt er topscorer van het toernooi?
Topscorer van het toernooi zal Cristiano Ronaldo worden. Uiteraard moet Portugal dan wel ver in het toernooi komen, maar als dat zo is en Ronaldo fit is, zal hij topscorer worden. Zo ontzettend doelgericht en zoveel klasse.
4. Hoe ver komt Oranje op dit toernooi? Graag korte toelichting op antwoord.
Hoe ver Oranje komt, zal afhangen van de wedstrijd tegen Spanje. Op die wedstrijd staat heel veel druk. De vraag is, kan dit relatief onervaren elftal met die druk omgaan. Als wij kijken naar de verdediging van Oranje, dan zijn het spelers die weinig ervaring hebben op topniveau. Dat topniveau is wel nodig tegen Spanje. Oranje moet er direct staan. Wanneer wij winnen van Spanje kunnen wij in een flow komen en halen wij mogelijk de tweede ronde. De tweede ronde zal dan wel het eindstation zijn. Buiten de voetbalkwaliteiten zal de mentale weerbaarheid en veerkracht een heel belangrijke rol gaan spelen. In de tweede ronde zullen wij dan mogelijk de grote favoriet Brazilië treffen en dat zal een maatje te groot zijn, helaas.
© Haaglanden Voetbal