ADO Den Haag is vandaag begonnen aan de voorlaatste dag van het trainingskamp in het Brabantse Leende. Daar heeft de technische staf alle gelegenheid de ploeg optimaal voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Alleen, het is op het met bomen omzoomde veld snikheet.
Tekst & foto’s: Ton Beije
Even voor elf uur arriveerden de spelers per fiets op het complex van DOSL, de gehele week gastheer van de selectie van trainer Henk Fraser. Na de warming up, veel oefenvormen met de bal en daarna korte partijvormen in een kleine ruimte. ADO Den Haag speelt onder Fraser immers graag compact voetbal.
Dino Nunes, verzorger van de ploeg, heeft het wat druk met het aanslepen van water. Want training in die hitte betekent veel vocht verliezen en dat moet natuurlijk weer aangevuld worden. Danny Bakker traint nog apart van de groep. Hij is herstellende van een breuk in het middenvoetsbeentje. ,,Ik hoop medio augustus weer bij de groep aan te sluiten, maar ben uiterst voorzichtig om niet te snel van start te gaan, al zou ik dat wel willen”, zei hij in een interview met Haaglanden Voetbal, vandaag en vrijdag present op het trainingskamp van ADO Den Haag.
Het complete interview met Danny Bakker is later vanavond te zien op deze website. Dan ook beelden van de training en een gesprek dat wij hadden met Giovanni Korte, terug van een jaartje FC Dordrecht. Hij blikt nog even terug op dat voor hem mooie jaar en laat weten wat hij van het komende seizoen verwacht.
Perfect
Teammanager Jilles Zevenbergen heeft het ook prima naar zijn zin. ,,Als je ergens voor het eerst komt, heb je veel te regelen. Hier zijn wij inmiddels als kind aan huis. Dat zie je in het hotel en bij de club DOSL. Niets is te veel gevraagd, zowel in het hotel als bij de club. Perfect. Dat maakt het voor mij allemaal ook een stuk eenvoudiger. Kan ik ook een beetje van het weer genieten, als die gasten aan het trainen zijn.” Al zoekt de teammanager van ADO wel meer de schaduw op. Lex Schoenmaker bekijkt alles, zittend op een plastic stoel, vanaf de zijlijn. En natuurlijk komt ook het onderwerp ‘de overname door de Chinezen’ ter sprake.
Gelukkig krijgen in de loop van de middag de wolken wat de overhand, zodat de tweede training van de dag niet in de volop schijnende zon hoeft plaats te vinden. Maar drukkend warm blijft het. Die tweede training staat later op de donderdag (17.00 uur) op het programma. ’s Avonds is er voor de selectie en begeleiding – en enkele uit Den Haag overgekomen medewerkers – een BBQ in het Gulden Tulip Hotel ‘De Jagershorst’.
© Haaglanden Voetbal