Het Nederlands vrouwenelftal onder 19 speelt vanavond op het EK in Noorwegen in de halve finale tegen Ierland. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Mjøndalen Stadium. Tot de selectie behoren de ADO Den Haag-speelsters Jennifer Vreugdenhil (keeper) en Lineth Beerensteyn (aanvaller).
Jennifer Vreugdenhil (foto) kan tevreden zijn over de poulefase tijdens dit EK. Tegen Noorwegen en België hoefde zij geen tegentreffers te incasseren. Over het komende duel zegt Vreugdenhil: ,,Ik verwacht dat het tegen Ierland een heel lange en zware wedstrijd wordt met erg veel duels. Iedereen hier is erop gebrand om die wedstrijd te winnen en om voor het eerst in de geschiedenis in de finale van een EK te staan. Het is een super ervaring die we hiermee krijgen. Het spelen van een EK finale, dat kunnen niet heel veel spelers zeggen.”
Blessures
Lineth Beerensteyn zit ook in de EK-selectie. De aanvaller van ADO Den Haag kampte het afgelopen seizoen met diverse blessures, maar wist toch een plaats te bemachtigen in de Onder 19selectie voor dit EK. Zij hoopt ook tegen Ierland speelminuten te mogen maken.
In de andere halve eindstrijd staan gastland Noorwegen en Spanje tegenover elkaar. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de UKI Arena (Jessheim). De finale staat voor zaterdag op het programma in het Ullivaal Stadion in Oslo en natuurlijk hopen de Oranjeleeuwinnen daar te mogen aantreden.
© Haaglanden Voetbal