Zondagmiddag om twee uur is het eindelijk zover. Dan zal HBS, onze enige regiovertegenwoordiger in de zondagtopklasse dit seizoen, aftrappen op Sportpark Craeyenhout tegen FC Lienden, de ploeg waartegen de Kraaien het vorig seizoen afsloten met een uitwedstrijd en een 2–6 overwinning.
Tekst: Marlon Kampie
Thuis won HBS met 3–1. In drie jaar Topklasse hebben de Kraaien nog nooit de openingswedstrijd winnend af weten te sluiten. Zij mogen nu voor de tweede keer thuis openen. De eerste openingswedstrijd – als promovendus in de topklasse – verliep thuis desastreus. HSC’21, eveneens debutant toen, won met 0–6. Daarna uit bij JVC Cuijk (1–1) en vorig jaar uit bij Be Quick’1887 (3–3).
Thuisvoordeel
Bij HBS weten ze wat er te wachten staat tegen FC Lienden. Eindelijk eens een keer winnen in een openingswedstrijd. De supporters verlangen ernaar. Niets meer en niets minder. Toch blijft het lastig te voorspellen wie de wedstrijd winnend zal afsluiten. Beide ploegen zullen in hun eerste wedstrijd van het seizoen het onderste uit de kan willen halen voor de drie punten. Het thuisvoordeel moet voor HBS een beslissende factor kunnen zijn, alhoewel dat ook geen wet van Meden en Perzen is. Kijk maar naar de wedstrijd tegen HSC’21 drie jaar geleden. Wedstrijden in de voorbereidingsfase, hoe goed of slecht verlopen, bieden ook geen soelaas. Beide ploegen hadden qua resultaten een “bijna” voldoende voorbereiding achter de rug.
Het voordeel voor HBS moet dan komen uit statistieken van tot nog toe gespeelde wedstrijden in drie jaar Topklasse tegen FC Lienden. HBS won vijf van de zes duels. De Gelderlanders slechts eentje. Het syndroom van ‘angstgegner’ kan psychologisch in het voordeel van de thuisploeg werken. Maar de bezoekers uit de Betuwe zullen in zo’n openingswedstrijd zeker een kentering proberen te bewerkstelligen in de voor hen negatieve uitslagenreeks tegen HBS.
Rek
Bij de Kraaien zal er komend seizoen verder gebouwd worden aan de selectie die het vorig seizoen op een verdienstelijke zesde plaats eindigde. Met een beetje meer geluk had de klassering hoger kunnen uitvallen. Volgens trainer André Wetzel zit er nog aardig wat rek in de groep om verdere stappen te maken. De ploeg roerde zich vergeleken met andere topklassenploegen weinig op de transfermarkt. Enkele spelers voor versterkingen in de breedte kwamen. Serano van der Hurk (Haaglandia), Cihan Meyer (VCS), Shai Asraf (HVV), Bas Meeuwisse (doelman, Jong ADO Den Haag) en Stein Houben (Feyenoord A1). Edwin de Graaf en Rick de Bruijn verlieten de club om zich verder te gaan ontwikkelen in het trainersvak. Danny Gout stopte als keeper. Bij FC Lienden meldde zich een karrenvracht nieuwe spelers aan, bijna een complete selectie. Ook vertrokken er veel spelers.
Groeibriljant
HBS kan voor de ouverture beschikken over een complete en fitte selectie. Er zijn geen geblesseerden en ook geen schorsingen, overgehouden uit het vorige seizoen. Dat heeft FC Lienden wel. Geoffrey van der Boor, deze zomer overgekomen van Everstein, mag zijn keepersdebuut maken in de topklasse doordat de keepers Jan Schimmel en Fons Mulder beiden nog een wedstrijd schorsing van vorig jaar moeten uitzitten. Belangrijk voor FC Lienden is dat haar beide topscorers van vorig seizoen Rafael Uiterloo (15 doelpunten) en Erik van Eem (8) bleven en hoogstwaarschijnlijk tegen HBS van de partij zullen zijn. De topscorer van de Topklasse van vorig seizoen, Jan-Paul Saeijs (met 24 doelpunten), zal gezien de voorbereidingswedstrijden naar alle waarschijnlijkheid weer samen met Tjeerd Westdijk (12 doelpunten) de spitspositie gaan invullen. Jasper Roberti heeft in de voorbereidingscampagne aangetoond, dat hij aanvallend op zowel de rechter- als de linkerkant een HBS groeibriljant aan het worden is.
© Haaglanden Voetbal