VUC moest op bezoek op sportpark Escamp I bij promovendus GSC ESDO. De formatie van trainer Mark Moen moest het goede gevoel van de ruime zege van een week eerder zien vast te houden. De pinguïns kregen het niet cadeau, maar verlieten het veld toch met de drie punten.
,,Wanneer er tegen GSC ESDO geen punten worden gepakt, zou dat de jus weghalen van de eclatante 8-1 overwinning van vorige week op RKDEO”, wist VUC-trainer Mark Moen vooraf. Zijn ploeg ging in ieder geval aan de Hengelolaan direct goed van start en creëerde een aantal kansen via voorzetten van Bram van den Berg en acties van Danny Achterberg en Rico de Haas.
Grip
Er werd echter niet gescoord en na een half uur spelen kreeg GSC ESDO duidelijk meer grip op de wedstrijd en wist ook te scoren, maar die treffer werd geannuleerd wegens buitenspel. De wedstrijd verliep in die verdere eerste helft nogal rommelig, er werd aan beide kanten veel en snel balverlies geleden. De ruststand van 0-0 was het logische gevolg.
Afrastering
Zowel VUC als GSC ESDO kregen in de tweede helft wat halve kansen, maar echt gevaarlijk werd het niet voor de beide doelen. Buiten het slechte veldspel van beide teams, had ook de leidsman niet zijn beste dag. Hij had meer oog voor de randzaken dan in te grijpen in het spel waar dat nodig was. Ook vond de arbiter het op een gegeven moment nodig om drie man van de technische staf van VUC achter de afrastering plaats te laten nemen. GSC ESDO kreeg nog mogelijkheden via Omar Karadag en Brahim Amheye.
Rood
In het veld was Danny Achterberg het volgende ‘slachtoffer’. De gretige aanvoerder ging weliswaar stevig een duel in, maar tot ieders verbazing kreeg hij de gele kaart voorgehouden en omdat het zijn tweede was, kon hij gaan douchen. VUC moest de laatste twintig minuten met tien man verder. Trainer Mark Moen greep in en bracht Jeroen Nagel in voor Steven de Jong en Jimmy Raaff voor Bram van den Berg. De VUC-trainer wilde in ondertal iets anders gaan spelen.
Billenknijpen
Na een tweetal goede kansen voor GSC ESDO viel de treffer aan de andere kant. Invaller Jimmy Raaff (foto) zette goed door aan de rechterkant en leverde een prima voorzet af op de andere invaller Jeroen Nagel, die in de linkerhoek binnenkopte: 0-1. VUC moest met die 0-1 voorsprong nog tien minuten overleven tegen het opportunistische spel van de thuisploeg. Het was vijf minuten voor tijd nog even billenknijpen voor de bezoekers toen GSC ESDO nog een mogelijkheid kreeg, maar de bal vloog hoog over het VUC-doel. Vlak daarna klonk het eindsignaal en kon VUC de drie punten meenemen naar Het Kleine Loo: 0-1. GSC ESDO bleef teleurgesteld achter, trainer Huib van Oostrom Soede was van mening dat er voor zijn ploeg meer had ingezeten, dan deze kleine nederlaag.
© Haaglanden Voetbal