donderdag, mei 26, 2022
  • Login
Haaglanden voetbal
Advertisement
  • Nieuws
    • Den Haag e.o
    • Delft e.o
    • Westland
    • Zoetermeer e.o.
    • Overig nieuws
    • ADO Den Haag
    • Zaal
    • Jeugd
    • Vrouwen
  • Uitslagen & Standen
  • HV TOERNOOI
    • HV Toernooi
    • Wedstrijdzaken
    • Wedstrijdformulier Senioren
    • Wedstrijdformulier Jeugd
    • Toernooihistorie
  • HV TV
    • HV aan Tafel
    • HV Weekend
    • Studio ADO
  • CLUBSERVICE
    • Vacatures
    • Wedstrijden
    • Diversen
  • Achtergrond
    • Blikkie Terug
    • Columns
    • Podcasts
    • Interviews
    • Links
  • OVER ONS
    • Contact
    • Sponsors en partners Haaglanden Voetbal
    • Privacy (AVG)
    • Colofon
    • Vacatures
    • Adverteren
  • ADO PensionADO’s
No Result
View All Result
Haaglanden voetbal
No Result
View All Result

Henk Fraser: ,,De wedstrijd tegen Almere mag je een dieptepunt noemen”

by
26 september 2014
in ADO Den Haag, Nieuws
0
Henk Fraser: ,,De wedstrijd tegen Almere mag je een dieptepunt noemen”
0
SHARES
33
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Trainer Henk Fraser had vrijdag – terugdenkend aan het bekerduel tegen Almere – nog de pest over in. ,,De irritatie zit nog in mijn lichaam”, gaf hij eerlijk toe. Maar alle aandacht moet weer gericht zijn op het duel van zaterdagavond. Dan komt AZ op bezoek in het Kyocera Stadion. Haaglanden Voetbal sprak met de ADO-trainer na de vrijdagtraining.

Tekst: Rob Blankenstein

Henk, is het extra balen nu bekend is dat Almere City een thuiswedstrijd heeft geloot tegen PSV?

,,Ik ga niet ontkennen, dat de irritatie nog in mijn lichaam zit. Ik kan heel goed tegen mijn verlies als ik met mijn kinderen op de x-box speel, dan kan ik daar best echt wel goed mee omgaan, maar als ik kan winnen – en in dit geval hadden we kunnen en ook moeten winnen – dan kan ik daar wel heel moeilijk mee omgaan. Ik moet zeggen, wat dat betreft zijn de jongens iets professioneler, want zij hebben het al iets meer een plekje gegeven dan ik.”

Is dat dan voor jou moeilijker, wetende dat de KNVB beker voor een club als ADO de mogelijkheid is om lang mee te draaien met als beloning wellicht een finale en Europees voetbal?

,,Zover kijk ik niet eens. Wat jij nu net aangeeft, ik kijk naar de volgende wedstrijd en naar de training en dan is het soms moeilijk om die knop om te zetten. Maar goed iedereen weet, dat de volgende wedstrijd al weer voor de deur staat en dat is nu het belangrijkste.”

Twee wedstrijden nu kort achter de rug, één punt voor de competitie en uitgeschakeld voor de beker. Dat vreet lijkt mij aan het zelfvertrouwen van de spelers, maar dat vreet toch ook aan jou!

,,Je probeert te voorkomen, dat de druk bij de spelers komt te liggen, omdat ik vind dat afgelopen dinsdag het het eerst was, dat we over de gehele wedstrijd genomen heel slecht waren. Sinds ik het heb overgenomen, is het ook het eerste moment, dat ze door de ondergrens zijn gezakt als je het zo mag noemen. Daarvoor heb ik dat gevoel nog niet gehad en dat het tegen Go Ahead niet top was, dat was duidelijk, maar dat we er alles aan gedaan hebben vind ik van wel en dat het niet altijd even goed was is duidelijk. Van Utrecht gaat iedereen er maar even van uit dat we zomaar winnen en dat we hier thuis vorige seizoen tegen Utrecht zo maar even wonnen met 4-1, dat was toen ook niet reëel als je de resultaten van laatste jaren bekijkt. Maar we hadden uit tegen Utrecht kunnen winnen als we het wat slimmer hadden aangepakt. Dus alle wedstrijden die we tot nu toe hebben gespeeld, daar kan ik tot nu toe wel mee leven. Dat ik er meer uit wil halen, dat is logisch, alleen we moeten niet budgetoverschrijdend denken. We moeten de realiteit niet uit het oog verliezen waar we met ADO op dit moment staan, los van Chinezen en los van wie dan ook. Het gevoel bekruipt me een beetje, dat heel veel mensen – ook intern – opmerkingen hebben gemaakt, die de druk alleen maar groter hebben gemaakt. Dus is het duidelijk, dat ik de druk bij de spelers weg wil halen en ik heb ze ook gezegd, dat wat er ook gebeurt, de druk niet bij hen ligt, want de druk ligt bij de club, de druk ligt misschien bij de directeur en de druk ligt vooral bij mij en zo simpel is het.”

Wat jij nu naar voren brengt, dan proef ik toch een stukje irritatie of zie ik dat verkeerd?

Ook al!

Hoe zo ook al?

Ik vind in mijn antwoord geen irritatie zitten en dan moet ik me misschien iets anders uitdrukken, wellicht moeten jullie (media – red.) iets doen aan de wijze van interpreteren, maar ik bedoel het realistisch, want er is een aantal zaken waar we als ploeg tegenaan lopen, maar ik vind wel dat we daar mee om moeten leren gaan. Het is waarschijnlijk iets nieuws voor heel veel spelers, maar dat hoort wel bij het groeiproces als organisatie, club, spelersgroep en als trainer.”

Fraser stapt zwaar teleurgesteld van het veld in Almere

Was de wedstrijd tegen Almere City wat jou betreft onder jouw verantwoordelijkheid dan tussen aanhalingstekens het dieptepunt?

,,Ja, je mag het een dieptepunt noemen. Ik vond het inderdaad de minste wedstrijd, maar ik geloof dat als je al vanaf het begin kijkt, dan denk ik echt dat het reuze meevalt. Dat we niet tevreden zijn over de laatste wedstrijd en misschien zelfs ook wel over de wedstrijd tegen Go Ahead, dat is duidelijk. We willen ook graag winnen en de jongens ook, geloof me!”

Zaterdagavond thuis tegen AZ, een tegenstander die de laatste tijd ook niet uit het nieuws is weg te slaan. Is het dan wellicht een voordeel om daar nu tegen te spelen dan bijvoorbeeld over een aantal weken als John van den Brom (‘nieuwe’ trainer AZ – red.) de ploeg weer heeft neergezet?

,,Ja, dat kan ik echt nu niet inschatten. Ik kijk vooral naar mijn eigen ploeg en wij zitten in een fase waarin we nog in heel veel opzichten winst moeten maken. Het is in al die hoofdmomenten op dit moment niet zo vanzelfsprekend, zoals het vorig jaar aan het einde van het seizoen verliep, maar het is ook niet zo, dat wij kijken naar wie wij op een bepaald moment het beste zouden kunnen treffen. Bijna alle ploegen hebben het op dit moment best wel lastig en iedereen kan op dit moment het elke tegenstander lastig maken. Het is natuurlijk niet voor niets, dat ploegen als Vitesse en Feyenoord staan waar ze nu staan en met name Vitesse, dat gewoon goed loopt te voetballen in bepaalde fases. Nogmaals, ik zie totaal geen reden waarom wij als team in paniek zouden moeten raken van één of anderhalve wedstrijd waarin we veel beter hadden kunnen en misschien wel hadden moeten presteren, maar we moeten ook realistisch blijven. Als je kijkt naar de wedstrijden die we nu achter de rug hebben, dan denk ik dat we eigenlijk elke wedstrijd hadden kunnen winnen, maar misschien ook wel elke wedstrijd hadden kunnen verliezen.”

Even naar de beschikbare spelers, Roland Alberg verliet geblesseerd de training. Hoe staat hij erbij?

,,Alberg is nog even afwachten, de medische staf is bezig en voor de rest zijn er geen twijfelgevallen en Derijck is, zoals bekend, geschorst.”

© Haaglanden Voetbal

 

Previous Post

Dion Malone: ,,Het is aan de trainer wie er op het middenveld speelt”

Next Post

Verburch-trainer Dennis van der Steen: ,,Zeven duels voor onze keeper is buiten alle proporties”

Next Post
Verburch-trainer Dennis van der Steen: ,,Zeven duels voor onze keeper is buiten alle proporties”

Verburch-trainer Dennis van der Steen: ,,Zeven duels voor onze keeper is buiten alle proporties”

-

© 2022 Haaglanden Voetbal - website door MKB stunter

No Result
View All Result
  • Nieuws
    • Den Haag e.o
    • Delft e.o
    • Westland
    • Zoetermeer e.o.
    • Overig nieuws
    • ADO Den Haag
    • Zaal
    • Jeugd
    • Vrouwen
  • Uitslagen & Standen
  • HV TOERNOOI
    • HV Toernooi
    • Wedstrijdzaken
    • Wedstrijdformulier Senioren
    • Wedstrijdformulier Jeugd
    • Toernooihistorie
  • HV TV
    • HV aan Tafel
    • HV Weekend
    • Studio ADO
  • CLUBSERVICE
    • Vacatures
    • Wedstrijden
    • Diversen
  • Achtergrond
    • Blikkie Terug
    • Columns
    • Podcasts
    • Interviews
    • Links
  • OVER ONS
    • Contact
    • Sponsors en partners Haaglanden Voetbal
    • Privacy (AVG)
    • Colofon
    • Vacatures
    • Adverteren
  • ADO PensionADO’s

© 2022 Haaglanden Voetbal - website door MKB stunter

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Posting....