Vitesse zag thuis tegen MVV’27 uit Maasland de stijgende lijn van de afgelopen weken voort te zetten. De formatie van trainer Peter Klomp boekte wederom een – weliswaar nipte – overwinning: 1-0.
Tekst: Dick Laros
Foto’s: Frans de Best
Vooraf kon je de wedstrijd best een ‘kantelwedstrijd’ noemen. Bij winst zou Vitesse Delft meer naar boven kunnen kijken en bij verlies of een gelijkspel zou het toch meer het vizier naar onderen moeten richten. Het werd dus een overwinning die – met name op basis van de eerste helft – terecht was.
Lob
De eerste kans van de wedstrijd was er al in de zevende minuut. Na een verre uittrap van Robert Jan Kuipers stuiterde de bal richting Brian Klomp die samen met zijn tegenspeler richting doelman ging. Zijn lob werd echter nog met één hand weggetikt door de MVV-doelman. Uit de hoekschop kopte Micha van Dasler net over. Er zat tempo in de wedstrijd en de ploegen streden voor elke meter. Er waren niet veel kansen, maar het was boeiend.
Pas na een klein half uur weer doelgevaar. Maarten Boek ging op links goed door, maar zijn voorzet hobbelde voorlangs omdat er geen inkomende speler van Vitesse was. De verdediging van MVV’27 gaf echter toch een afvallende bal weg, die echter door Micha van Dasler over werd geschoten. Goed opkomen over rechts door Koen Lahnstein in de 30e minuut werd besloten met een voorzet op Sander van Akkeren. Zijn goede inzet werd echter gestopt door de doelman. In de daarop volgende minuut werd Brian Klomp de diepte ingestuurd. Met een aan hem ‘hangende’ tegenspeler ging hij richting het vijandelijke doel, maar de doelman bleef de situatie meester. De weggegeven rebound werd ook gestopt.
Typerend
In de 39e minuut een typerende actie van Sander van Akkeren. Na wederom goed opkomen van Koen Lahnstein kwam de voorzet in zijn voeten terecht, terwijl hij met zijn rug naar het doel stond. Met op zijn rug een tegenspeler draaide hij zich toch richting doel, maar zijn schot werd gestopt. Het was in die fase alles Vitesse Delft dat de klok sloeg. De eerste mogelijkheid voor MVV’27 in de eerste helft viel pas in de 41e minuut. Uit een hoekschop kopte de boomlange aanvoerder de bal echter naast.
De tweede helft was nog maar net begonnen of Robert Jan Kuipers moest handelend optreden om de gelijkmaker uit de omschakeling te voorkomen. Hij deed dat met verve. Weer heel goed opkomen van Koen Lahnstein in de 47e minuut leidde de 1-0 in. In zijn actie van opkomen op snelheid over rechts liet hij drie verdedigers zijn hielen zien en besloot met een prachtige trekbal op de inkomende Maarten Boek, die niet faalde: 1-0.
Onrustiger
Vanaf dat moment ging Vitesse Delft wat onzuiverder, onrustiger spelen, waardoor de ploeg uit Maasland door een grote inzet wat meer in de wedstrijd kon komen. Het werd ‘vechtvoetbal’ en dat was ook boeiend om te zien. Desondanks had Vitesse de wedstrijd al vroegtijdig kunnen beslissen, maar het liet MVV’27 in leven. In de 52e minuut twee slippertjes in de verdediging van de thuisploeg, maar gelukkig voor Vitesse ging de speler van MVV voor eigen succes en dat werd het niet, want de bal ging huizenhoog over. Pas in de 72e minuut was er weer doelgevaar en weer voor het doel van de gastheren. De linkerspits van MVV kwam goed door, maar doelman Robert Jan Kuipers kwam wederom als overwinnaar uit de strijd. Ondanks dat het duel geen echte kansen meer te zien gaf, ging het niet als de bekende nachtkaars uit. De strijd bleef tot het eind, met uiteindelijk Vitesse Delft als winnaar.
© Haaglanden Voetbal