RKAVV is als winnaar uit de strijd gekomen in de kraker tegen Goes. De Leidschendammers hadden uiteindelijk een vrij gemakkelijke middag tegen de Zeeuwse ploeg van trainer Jan Poortvliet. Na negentig minuten was RKAVV amper in gevaar geweest en stond er een 2-0 stand op het scorebord.
Tekst: Jonas Bloemen
Foto’s: Hans van der Vlak
De beginfase van de wedstrijd was redelijk taai. Het spel speelde zich grotendeels af op het middenveld en echte kansen waren er bijna niet. Bijna, want na tien minuten kwam Remco Overdevest alleen voor doelman Uyl te staan, maar faalde in de afronding. Negen minuten later was het wel raak voor RKAVV. Een afgeslagen corner belandde voor de voeten van aanvoerder Sjors Verhagen, die de bal met veel precisie in de hoek plaatste. Doelman Uyl verkeek zich daar volledig op, waardoor RKAVV de leiding nam: 1-0. Verhagen liet de gehele bank meegenieten in de feestvreugde.
Toch had RKAVV het na de openingstreffer even lastig. Goes was tweemaal gevaarlijk, maar op inzetten van Gert Jan Triere stonden de paal en doelman Ten Kroode in de weg. Maar ook RKAVV had kansen om de score uit te breiden, onder andere Steven Sanchez Angulo en Remco Overdevest kregen van dichtbij de bal niet in het doel.
RKAVV was na rust heer en meester in eigen huis. Voorin werd veel gecreëerd en achterin werd dankzij een ijzersterk duo Lauwers-Steffens helemaal niets weggegeven. De ploeg van Bas Steffens kreeg veel kansen om de 2-0 te maken, maar het lukte net niet in de afronding. Na ruim een uur viel de 2-0 alsnog. Na een mooie combinatie tussen Jedsel Markes en Steven Sanchez Angulo maakte laatstgenoemde de 2-0.
Meer
Toch wilde RKAVV meer, iets waar het kansen genoeg voor kreeg. Jop Verhagen krulde de bal mooi richting doel, maar zag deze via de binnenkant van de paal weer uit het doel stuiteren. Ook Gino Lauwers had de mogelijkheid om er 3-0 van te maken. Eerst kopte hij de bal maar rakelings naast en vervolgens probeerde de centrale verdediger het maar eens vanaf eigen helft, maar zag hij zijn schot op de deklat belanden.
Dankzij de zege op Goes staat de Zeeuwse ploeg nu op zes punten achterstand. RKAVV gaat samen met Nieuwerkerk aan kop, FC Boshuizen volgt op vier punten. De eerstvolgende wedstrijd voor RKAVV is op 23 november. RKAVV gaat dan op bezoek bij medekoploper Nieuwerkerk. De topper in de eerste klasse.
© Haaglanden Voetbal