Voor het eerst in de geschiedenis zijn de Oranjevrouwen erin geslaagd de eindronde van een wereldkampioenschap te bereiken. In de tweede play-offwedstrijd in en tegen Italië werd fraai met 1-2 gewonnen. Vivianne Miedema nam nog voor de pauze de twee treffers voor haar rekening.
Nederland had afgelopen zaterdag in het Kyocera Stadion nog met 1-1 gelijk gespeeld tegen Italië. In het Marc’Antonio Bentegodi stadion in Verona moest de ploeg van coach Reijners dus de volle buit pakken. Hoewel de druk natuurlijk groot was bij de OranjeLeeuwinnen (Nederland won nog nooit in Italië), begon het team sterk aan de wedstrijd, dit in tegenstelling tot het duel in Den Haag, waarin Nederland pas na rust goed op gang kwam.
Voetje
Al na acht minuten stond de 0-1 op het scorebord door een treffer van Vivianne Miedema. Nederland kreeg via Miedema, Melis en Van der Donk nog kans, maar vaak zat er net een Italiaans voetje tussen. Vlak voor de pauze scoorde Miedema haar tweede treffer. Op aangeven van Lieke Martens omspeelde Miedema de Italiaanse keepster en schoof de bal in het lege doel: 0-2.
De spanning keerde terug toen Italië niet zonder geluk terug kwam in de wedstrijd. Stefanie van der Gragt was zo ongelukkig na een voorzet van rechts de bal in eigen doel te werken achter Loes Geurts: 1-2. Italië rook bloed en zette vele aanvallen op richting Oranje-doel. Een foutje van keepster Loes Geurts betekende bijna de gelijkmaker. Zover kwam het niet, want bij het laatste fluitsignaal stond – terwijl de regen met bakken naar beneden kwam in Verona – nog steeds de 1-2 stand op het scorebord.
Logisch dat daarna de vreugde uitzinnig was. Na tweemaal present te zijn geweest op een EK, gaan de OranjeLeeuwinnen nu voor de eerste maal naar een WK. De groepswinnaars Duitsland, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Spanje, Zwitserland en Zweden pakten eerder al een ticket namens Europa. Oranje greep het achtste en laatste. Geen ADO Den Haag-speelsters in de selectie, maar wel de oud-coach van de ADO-vrouwen als assistent op de bank: Sarina Wiegman (foto). In een interview met Haaglanden Voetbal gaf zij al aan er heilig van overtuigd te zijn, dat de Oranje-ploeg het ticket naar Canada zou bemachtigen.
© Haaglanden Voetbal