Een spannende dag voor de Nederlandse voetbalvrouwen. Vandaag is de loting voor het WK komende zomer in Canada en horen de OranjeLeeuwinnen wie de tegenstanders worden. Bij de loting in Ottawa zit Oranje, voor het eerst in de historie, in één van de balletjes. Veel zal afhangen van die loting.
Het Nederlandse vrouwenvoetbal wil de opmars van de laatste jaren ook in Canada tonen. Vorige week werd in Verona het ticket binnengehaald. In alle media waren foto’s te zien in de regen van juichende Nederlandse voetbalvrouwen, die zich voor het eerste hadden weten te plaatsen voor een WK. Nederland is één van de acht debutanten op het WK, net als Thailand, Zwitserland, Spanje, Kameroen, Costa Rica, Ivoorkust en Ecuador. Het deelnemersveld bestaat uit 24 landen, acht meer dan in 2011 in Duitsland, toen Japan de wereldtitel pakte.
De landen worden bij de loting, die om 18.00 uur Nederlandse tijd begint, verdeeld over zes groepen. De wedstrijden – waarbij doellijntechnologie wordt gebruikt – vinden plaats in Vancouver, Edmonton, Winnipeg, Ottawa, Montreal en Moncton. Canada speelt op 6 juni de openingswedstrijd, de finale is 5 juli in Vancouver.
Voetbal is nog steeds de snelst groeiende sport onder meisjes en vrouwen en bovendien kreeg de KNVB deze week de organisatie van het EK 2017 toegewezen.
© Haaglanden Voetbal