Met een dubbel gevoel begon FC ’s-Gravenzande aan de hervatting van de competitie in de uitbeurt tegen Ter Leede in Sassenheim. Enerzijds keek men terug op het geslaagde trainingskamp in het Portugese Albufeira, anderzijds was er afgelopen vrijdag het plotselinge overlijden van elftalleider en lid van verdienste Gerrit van der Ende.
Tekst: Jan Hoogenraad
Foto’s: Pieter Vermeer
Tijdens de winterstop openbaarde zich een ernstige ziekte, waarvan Gerrit van der Ende het helaas niet kon winnen. Tot en met de laatste competitiewedstrijd thuis tegen ASWH op 13 december 2014 was hij nog actief bij het eerste elftal en zorgde ervoor, dat de kleding en het materiaal altijd tot in de puntjes waren verzorgd. Voorheen was hij ook al actief bij de ’s-Gravenzandse Sport Vereniging, als grensrechter en leider en samen met zijn vrouw Ria als kantinebeheerder.
Voorafgaande aan de wedstrijd werd ter nagedachtenis een minuut stilte gehouden en de spelers droegen rouwbanden. Op uitdrukkelijk verzoek van de familie werd er toch ’gewoon’ gevoetbald en was Ter Leede de eerste tegenstander na de winterstop, waarvan thuis met 0-2 werd verloren. Zonder de geschorste Jasper van Dijk en Sander Koeleman begon FC ’s-Gravenzande aan de hervatting van de competitie.
Poging
FC ’s-Gravenzande deed in de eerste helft zeker niet onder voor Ter Leede. Een eerste poging van Domingos Lopes de Brito ging vanaf de rechterkant maar net over de lat en voor de thuisploeg zag Youssef Ait-El-Houssi zijn inzet geblokt door de FC ’s-Gravenzande-verdediging. Uit een prima vrije trap schoot Martijn le Congé precies recht in de handen van doelman Bogdan Constantin en bleef ook deze poging dus zonder resultaat. Een voorzet van Keke Stam werd door Domingos Lopes de Brito over gekopt in de 18e minuut en aan de andere kant van het veld was Vincent Ammerlaan kansrijk, maar hij raakte de bal niet goed en deze verdween naast het doel.
Na een scrimmage in het doelgebied van Ter Leede ontsnapte de thuisploeg aan een achterstand, toen Jonathan Robertson de bal van de lijn werkte. Vincent Ammerlaan schoot voor Ter Leede na ruim een half uur de bal in het zijnet en in de 36e minuut voorkwam doelman Danny Koning een achterstand toen hij met een reflex de kopbal van Mike Dam tot hoekschop verwerkte. Toch kwam de thuisploeg op voorsprong. Een snoeihard schot van Vincent Ammerlaan vanaf ruim zestien meter verdween in de linkerbovenhoek: 1-0. Maar twee minuten later kwam de stand alweer in evenwicht, een voorzet van Rodney van de Meijs werd door Domingos Lopes de Brito fraai binnengekopt: 1-1. En dat was ook de terechte ruststand.
Uitbraak
Bij aanvang van de tweede helft was de eerste poging voor Ter Leede van Vincent Ammerlaan, maar hij raakte de bal niet goed en had dus geen resultaat. Hierna een sterke periode voor FC ’s-Gravenzande met diverse mogelijkheden. Een inzet van Rodney van der Meijs kreeg de doelman van Ter Leede niet goed onder controle, waarna Dennis Verbeek nogmaals kon uithalen, maar de verdediging van de thuisploeg voorkwam een treffer. Een schot van Domingos Lopes de Brito werd door doelman Bogdan Constantin over de lat getikt na een snelle uitbraak, terwijl een vrije trap van Rodney van der Meijs door de doelman werd gestopt. In de 72e minuut schoot Ter Leede wel raak via Vincent Ammerlaan, maar die treffer werd wegens buitenspel geannuleerd.
Bij FC ’s-Gravenzande werd Yuri Westhoff in de 76e minuut vervangen voor Frank Broos. Deze kopte twee minuten later de bal goed voor op Roy Vermolen, maar de doelman van Ter Leede werkte de bal weg. En toen vanuit het niets kwam Ter Leede toch weer op voorsprong in de 82e minuut. Een voorzet vanaf de linkerkant werd door Vincent Ammerlaan binnengekopt: 2-1. Kort hierna nog twee pogingen van de thuisploeg. Vincent Ammerlaan schoot goed in, maar de bal werd weggewerkt door Danny Koning. In de rebound was het Danilo Pedrini die de bal over het doel schoot. In de slotfase werd Mark Haaring vervangen door Ricoberto Luijando en gebeurde in blessuretijd waar FC ’s-Gravenzande recht op had. Na een snelle uitbraak gaf Roy Vermolen de bal goed voor, waarna Domingos Lopes de Brito voor het zeer verdiende gelijke spel zorgde: 2-2.
Als de inzet en werklust van FC ’s-Gravenzande de komende wedstrijden ook zo zijn, zijn er zeker nog kansen voor behoud in de hoofdklasse.
© Haaglanden Voetbal