Om de nare smaak van vorige week, toen in blessuretijd nog met 2-3 werd verloren van Spakenburg, weg te spoelen had Scheveningen tegen Hoek absoluut de drie punten nodig. Ook al om afstand te nemen van de gevarenzone in de topklasse. Dat moest dan wel gebeuren met de van DSO afkomstige Sven Wolsheimer tussen de palen. Die maakte zijn competitiedebuut. Scheveningen deed wat het moest doen en won met 4-3.
Tekst: Tom Scholten
Foto’s: Angelo Blankespoor
Overigens was er sprake van een wedstrijd met twee gezichten, want in de eerste helft was Scheveningen heer en meester, maar in de tweede lieten de kustbewoners zich ver terugdringen op eigen helft.
Na zeven minuten werd Tim Peters in de diepte gestuurd. Hij ontfutselde een verdediger de bal en omdat ook doelman Jordi de Jonghe niet goed ingreep, kon Peters vervolgens gemakkelijk de 1-0 aantekenen. Drie minuten later onderging Sven Wolfsheimer min of meer zijn vuurdoop. Nick De Groote werd in de diepte gestuurd en ging alleen op de sluitpost af. Wolsheimer bleef goed kijken en verkleinde zijn doel prima, waarop De Groote de bal in zijn handen schoot.
Roet
Na een kwartier kwam Scheveningen op 2-0 door weer Tim Peters. Hij tikte een voorzet van rechts van Wesley Goemans keurig binnen. En daarmee leek Scheveningen op een grote overwinning af te gaan stevenen. In de twintigste minuut gooide Sam de Munster echter roet in het eten door voor de aansluitende 2-1 te zorgen.
Scheveningen pakte echter al weer snel de draad op en tien minuten voor de doelwisseling bracht Leroy Resodihardjo de stand op 3-1. Een niet al te hard schot in de hoek werd door de Zeeuwse doelman losgelaten en Resodihardjo maakte daar dankbaar gebruik van door de bal simpel in te tikken.
Statistieken
De tweede helft leek Scheveningen aanvankelijk nog steeds op een grote overwinning af te stevenen. Zeker ook omdat Tim Peters met een fraaie kopbal uit een vrije trap van Goemans zijn derde doelpunt liet aantekenen en daarmee de stand op 4-1 bracht. Daarna liet Scheveningen zich echter ver terugdringen op eigen helft en zeven minuten voor tijd werd het dan 4-2. Dat Hoek in blessuretijd ook nog op 4-3 kwam, was alleen nog maar van belang voor de statistieken.
Sven Wolsheimer vertelde na afloop dat hij voor aanvang van het duel niet echt nerveus was. ,,Ik had er eigenlijk op gerekend om pas volgend seizoen mijn competitiedebuut te maken, maar mijn harde werken en inzet op de trainingen werd dus nu al beloond. Ik kreeg dinsdag van de trainer te horen dat ik zaterdag in het doel zou staan en daarna had ik wel een beetje last van de normale wedstrijdspanning. Maar toen ik na vier minuten het eerste schot op mijn doel goed had verwerkt, had ik geen last meer daarvan. Ik heb van de wedstrijd genoten en voel me nu heel blij. Nu is het verder aan mij om te laten zien wat ik kan.”
Aanstaande zaterdag staat voor Scheveningen de uitwedstrijd bij FC Lisse op het programma. De week daarna volgt een thuiswedstrijd tegen het sterke Kozakken Boys.
© Haaglanden Voetbal