zaterdag, juli 2, 2022
  • Login
Haaglanden voetbal
Advertisement
  • Nieuws
    • Den Haag e.o
    • Delft e.o
    • Westland
    • Zoetermeer e.o.
    • Overig nieuws
    • ADO Den Haag
    • Zaal
    • Jeugd
    • Vrouwen
  • Uitslagen & Standen
  • HV TOERNOOI
    • HV Toernooi
    • Wedstrijdzaken
    • Wedstrijdformulier Senioren
    • Wedstrijdformulier Jeugd
    • Toernooihistorie
  • HV TV
    • HV aan Tafel
    • HV Weekend
    • Studio ADO
  • CLUBSERVICE
    • Vacatures
    • Wedstrijden
    • Diversen
  • Achtergrond
    • Blikkie Terug
    • Columns
    • Podcasts
    • Interviews
    • Links
  • OVER ONS
    • Contact
    • Sponsors en partners Haaglanden Voetbal
    • Privacy (AVG)
    • Colofon
    • Vacatures
    • Adverteren
  • ADO PensionADO’s
No Result
View All Result
Haaglanden voetbal
No Result
View All Result

sv Nootdorp-spelers Yannic Blom en Firat Koç doorbreken nu hun stilzwijgen

by
18 maart 2015
in Nieuws
0
sv Nootdorp-spelers Yannic Blom en Firat Koç doorbreken nu hun stilzwijgen
0
SHARES
332
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Na een opstootje tijdens de wedstrijd Forum Sport – sv Nootdorp in de zaterdag eerste klasse B op 8 november van het vorig jaar werden twee spelers van sv Nootdorp langdurig geschorst. Yannick Blom en Firat Koç (foto) kregen van de KNVB tuchtcommissie straffen opgelegd van respectievelijk twee jaar en achttien maanden schorsing, terwijl Nootdorp vijf punten in mindering kreeg.

Tekst: Marlon Kampie

Forum Sport kwam er met één punt in mindering genadiger van af. En dat vond men bij sv Nootdorp weer niet op zijn plaats, omdat de aanleiding tot de ongeregeldheden gezocht moest worden bij Forum Sport.

In deze soap hielden de twee geschorste Nootdorp-spelers, in afwachting van de beroepsprocedures, een mediastilte. In het belang van de zaak in hoger beroep vonden beiden het tactisch – en misschien ook uit juridisch oogpunt – raadzaam om te zwijgen over de gebeurtenissen. Nu de straffen door de beroepscommissie van de KNVB drastisch zijn teruggedraaid naar acht wedstrijden uitsluiting voor beide spelers, verbreken zowel Yannic Blom als Firat Koç het stilzwijgen. Ook de vijf punten in mindering van sv Nootdorp werd teruggebracht naar één punt. De aanvankelijke opgelegde straf van Forum Sport van één punt in mindering bleef intact, aangezien de Voorburgers geen beroep hadden aangetekend.

Beladen

Zowel Blom als Koç zijn het nog steeds niet eens met de nu aan hen opgelegde straf van acht wedstrijden. Op dit moment hebben beiden reeds vijf van de acht wedstrijden uitgezeten. Zij zullen dus het dan wederom beladen returnduel – volgende week op 28 maart – in Nootdorp aan zich voorbij moeten laten gaan. Jammer vinden beiden dat. Sportieve wraak kon dan volgens hen aan de orde komen.

Yannic Blom

Van centrumverdediger Yannick Blom, aan het begin van het seizoen overgekomen van zondageersteklasser RKAVV, is bekend dat hij in zijn voetbalcarrière vaker tegen kaarten is opgelopen. Volgens Blom heeft dat te maken met zijn attitude om wedstrijden altijd winnend af te sluiten. ,,Door mijn winnaarsmentaliteit zoek ik vaker de grens van het toelaatbare op. Maar dat hoeft niet altijd onsportief te zijn. Ik heb dit seizoen namelijk pas één gele kaart gehad. Ook kreeg ik in mijn voetballoopbaan vaker kaarten door het op te nemen voor medespelers. Dat heeft mij ook enkele keren een kaart gekost. Ik kan niet helpen dat ik nou eenmaal zo in elkaar zit.”

Farit Koc (midden)

De van FC Boshuizen aan het begin van dit seizoen naar sv Nootdorp overgekomen middenvelder Firat Koç is voor zover bekend een voetballer die heel stil en rustig oogt op het veld. Koç zal volgens over hem verzamelde informatie niet zo snel voor een opstootje zorgen in het veld. Bij zijn vorige club FC Boshuizen viel er niets negatiefs over hem te melden. Dit seizoen is hij bij sv Nootdorp nog geen enkele keer tegen een kaart aangelopen in competitieverband. Ook in de wedstrijd tegen Forum Sport niet. Het is de eerste keer, dat hij geconfronteerd wordt met een dergelijke situatie. In het verleden heeft hij zoiets niet eerder meegemaakt.

Bewust

Yannick Blom verklaarde tegen Haaglanden Voetbal dat hij bewust een mediastilte hield totdat er een uitspraak vanuit de KNVB kwam. ,,Aangezien ik het met de opgelegde straf van 24 maanden onvoorwaardelijk niet eens was, heeft deze mediastilte wat langer geduurd. Ik ben in hoger beroep gegaan en onlangs kreeg ik te horen dat onze straf is teruggeschroefd naar acht wedstrijden. Ook met het terugdraaien van de straf ben ik het niet eens. Ik had vrijgesproken moeten worden omdat ik niets misdaan had. Moet ik acht wedstrijden krijgen omdat ik spelers in het tumult dat ontstond na een overtreding bij elkaar weg probeerde te houden? Al ben ik het nog steeds niet eens met deze hernieuwde sanctie, ik ben wel blij dat ik überhaupt weer mag voetballen. We zijn inmiddels alweer vijf gespeelde wedstrijden verder en heb ik dus nog drie wedstrijden te gaan. Als ik nu weer in hoger beroep zou gaan, zou het proces weer 4 tot 5 weken duren en zit mijn straf er al weer op. Dus mede daardoor laat ik het voor wat het is.’’


Blom is heel duidelijk in zijn relaas over de gebeurtenissen. ,,Onze spits, Jeffrey Flohr, liep in op een bal die tussen de keeper (Dave Schilperoort -red.) en hemzelf in kwam. De keeper was eerder bij de bal dan onze spits. Er ontstond een botsing, doordat Flohr een uiterste inspanning deed om de bal alsnog in zijn bezit te krijgen. De scheidsrechter floot terecht voor een overtreding van onze spits. Nádat de scheidsrechter gefloten had voor deze overtreding, sprintte een aantal Forum Sport-spelers naar Jeffrey Flohr toe om ‘verhaal’ te halen. Ik zag dat Flohr bij zijn overtreding een ernstige blessure had opgelopen – naar later bleek een ingescheurde knieband – en daardoor weerloos op de grond lag. Een aantal medespelers en ik zijn naar de situatie gegaan om de Forum Sport-spelers weg te halen bij onze geblesseerde spits. Hierdoor ontstond er wat duw- en trekwerk tussen spelers van beide verenigingen. Door het duw- en trekwerk zijn er twee Forum Sport-spelers op de grond gevallen. Dit is overigens niet door een klap of trap gebeurd. Blijkbaar heb ik tijdens het tumult op het been van Scott Drabbe gestaan. Dit is mij duidelijk geworden doordat er door Forum Sport een bericht de media werd ingestuurd, dat ik geschopt had. Later heb ik ook verklaringen van Forum Sport gelezen, waarin dit ook door hen geroepen werd.”

Bescherming

Ook Firat Koç deelt de lezing van Yannick Blom en voegde eraan toe: ,,Natuurlijk gaan wij Jeffrey Flohr die op de grond lag en belaagd werd door veel spelers van Forum Sport in bescherming nemen. Door het ontstane tumult, waarin er werd getrokken en geduwd, kan het best misschien zo zijn, dat een hand het gezicht van een Forum Sport-speler heeft geraakt. De speler van Forum sport die een hand tegen zijn gezicht kreeg, weet zelf ook niet van wie dat was. Het kon zelfs van één van zijn eigen spelers zijn. Dat zij mij hebben aangewezen als slaande speler zal wel te maken hebben met het feit, dat ik hen heb aangesproken op hun gedrag. Er werden in mijn richting racistische uitspraken gedaan door spelers van Forum Sport, waarschijnlijk met de bedoeling mij uit te dagen en uit mijn tent te lokken. Daar trapte ik zelfs niet in”.

John van Leer

Koç vult nog even aan: ,,Wie een hond wil slaan, vindt altijd wel een stok. Het was puur de lezing van Forum Sport-zijde, dat zij mij hebben zien slaan. De scheidsrechter, die op korte afstand de schermutselingen gade sloeg en ook de aanwezige KNVB-waarnemer hebben niet gezien dat ik geslagen heb, omdat dat niet gebeurd is. Wij hebben ook geen kaart van de scheidsrechter gekregen. Dat bleek ook tijdens de zitting. Ook Yannick heb ik niet zien schoppen. Ik denk dat de beschuldigende vinger aan Blom zijn adres komt, doordat hij de 1–2 maakte en wij de wedstrijd met 1–3 wonnen. De enige kaart die gegeven werd, maar niet door de scheidsrechter, was een blauwe kaart aan Yannick, omdat hij binnenkort voor het eerst vader wordt”, grapt Koç nog even.

Onbewust

Yannick Blom vervolgt zijn verhaal aan Haaglanden Voetbal: ,,In eerste instantie werd ik beschuldigd van het trappen of schoppen van een op de grond liggende speler. Uiteindelijk is de uitspraak aangepast. In de uitspraak van de beroepscommissie is nu gezegd, dat ik op een op de grond liggende speler ben gaan staan. Er staat overigens in, dat dit ook onbewust kon zijn gebeurd, maar als ik mij niet gemengd had in het duw- en trekwerk, dan had dit ook nooit kunnen gebeuren. Met die lezing van de KNVB kan ik inkomen, maar ik probeerde erger te voorkomen. Maar Firat en ik kunnen niet blijven procederen tegen de nieuwe aan ons opgelegde – onterechte – strafmaat. Tegen de KNVB is het vechten tegen de bierkaai, waardoor wij de opgelegde hernieuwde straf van acht wedstrijden, hoe dan ook – en met pijn in ons hart – moeten accepteren. Bovendien, zoals ik al eerder zei, hebben wij al ten onrechte de helft van onze straf uitgezeten. Zouden we nogmaals in hoger beroep gaan, dan staat daar ook een wachttijd van 4 tot 5 weken voor’’.

Vormfouten

Beide spelers hekelen ook de ingediende aanklacht, die bol stond van onwaarheden en ook veel vormfouten. Blom: ,,Ik vind het echt belachelijk, dat wij zijn aangeklaagd voor iets dat wij niet gedaan hebben en wat ook niet gebeurd is. Firat heeft vanaf moment één altijd gezegd, dat hij niet geslagen heeft. Niemand van het team of de club heeft hem dit ook zien doen. Ik heb heel wat mensen over dit voorval gesproken, maar niemand heeft ons zien slaan of schoppen. De scheidsrechter niet en ook de aanwezige KNVB-waarnemer niet. Ja, wij waren ook bij het tumult aanwezig, maar om ons dan gelijk te beschuldigen van zoiets, is voor mij echt onbegrijpelijk. Volgens het ‘slachtoffer’ zou Firat hem eerst een bloedneus geslagen hebben, later werd het een scheur in zijn wenkbrauw en vervolgens een wondje boven het oog. Dan merk je duidelijk, dat er iets niet klopt in de beschuldiging. Dat de tuchtcommissie hier niet over heeft doorgevraagd, zit mij nog steeds dwars. Volgens de verklaringen van Forum Sport hebben zij, door middel van een foto aangegeven dat en wanneer hij betrokkene geslagen zou hebben, maar op de getoonde foto is Firat niet eens waar te nemen. Ook hier heeft de tuchtcommissie niets over geroepen.”

Schok

,,De straf, opgelegd door de tuchtcommissie en later van de commissie van beroep, is een schok voor ons beiden. Ik wist niet wat ik las. De waarheid is geweld aangedaan, dat vind ik echt. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik bij de zitting bij de tuchtcommissie al geen goed gevoel had toen we daar aankwamen. Zoals scheidsrechter Van Ekelenburg al mooi verwoordde ‘ik had het gevoel dat sv Nootdorp aan de schandpaal genageld werd’. Ik voelde me daar behoorlijk machteloos tijdens die zaak, omdat je niets mocht zeggen, tenzij het je gevraagd werd. Toen ik de ochtend daaropvolgend de uitspraak van de tuchtcommissie binnenkreeg, dacht ik gelijk dat dit het einde van mijn carrière was. Ik mocht niet trainen, ik mocht zelfs geen bardiensten bij sv Nootdorp draaien. Ik heb er een tijdje behoorlijk mee in mijn maag gezeten en er een naar gevoel van overgehouden. Ook de straf voor Nootdorp stond totaal niet in verhouding met die Forum Sport kreeg. We zijn beide evenveel schuldig geweest aan het duw- en trekwerk. Sterker nog, zij waren de aanleiding van het hele tumult”, aldus Yannic Blom.

Blaam

Zowel Koç als Blom vinden dat de scheidsrechter Marcel van Ekelenburg geen blaam treft. Blom: ,,De scheidsrechter heeft een goede wedstrijd gefloten. En er goed aan gedaan om de wedstrijd tijdelijk stil te leggen na de schermutseling. Ook de beslissing de wedstrijd na een afkoelingsperiode van tien minuten weer te hervatten, vond ik een goede. De wedstrijd is ook ‘gewoon’ uitgespeeld zonder bijzonderheden. De rol van de scheidsrechter tijdens het duw- en trekwerk vond ik persoonlijk juist goed. Zijn intentie was om het opstootje zo snel mogelijk in de kiem te smoren. Ik heb samen met hem spelers weggehaald. Dat hij na deze wedstrijd nog een ‘douw’ kreeg van de rapporteur, vind ik niet netjes.”

Waarnemer

Koç vult aan, dat hij het evenwel niet op zijn plaats vond, dat de KNVB-waarnemer het veld opkwam en eigenlijk de scheidsrechter sommeerde – zo kwam het bij hem over – de wedstrijd stil te leggen. ,,Volgens mij staat het nergens in de KNVB-reglementen dat een rapporteur opdracht mag geven aan de scheidsrechter een wedstrijd te staken. Zonder de wedstrijd stil te leggen had de scheids die toch ook tot het einde afgefloten”, voegt de van FC Boshuizen naar sv Nootdorp overgekomen speler toe.

Warrig

Ook de rol van KNVB waarnemer/rapporteur John van Leer tijdens de wedstrijd roept volgens de beide betrokken spelers vragen op. Koç hierover: ,,Meteen na de wedstrijd gaf de rapporteur te kennen dat, zoals hij de situatie had beoordeeld, er weinig aan de hand was, maar toch gaf hij opdracht aan de scheidsrechter de wedstrijd tijdelijk te staken”. Blom aanvullend: ,,De rol van de rapporteur vond ik warrig en onbetrouwbaar. Eerst zei hij in de kleedkamer, tijdens de tijdelijke staking, dat wij ons goed gedragen hadden en ook dat wij het goed hadden opgelost. Hij heeft in zijn eerste rapport ook niets geschreven over het trappen of slaan van de tegenspeler. Ook over de vermeende slaande beweging van Koç is niets gerept. En anderhalve maand later beweert hij ineens, dat hij mij dit wel heeft zien doen”, aldus Blom.

Rancune

Waarom herriep, of moest scheidsrechter Marcel van Ekelenburg tijdens de zitting van de tuchtcommissie zijn eerdere verklaringen – dat er eigenlijk niets aan de hand was – in een kranteninterview herroepen? Werd hij op straffe van ….. gesommeerd dat te doen? Van Ekelenburg gaf in het kranteninterview ook aan, dat de aanwezige KNVB-rapporteur John van Leer ook niet meer zo zeker was over de gebeurtenissen als hij eerder had aangegeven. Waarom is Forum Sport ook niet in beroep gegaan tegen de aan hen opgelegde straf? Allemaal vragen die bij Blom en Koç voor nog meer onduidelijkheid zorgen. Volgens Blom riekt het naar rancune jegens Van Ekelenburg. En over het niet in beroep gaan door Forum Sport is Blom van oordeel, dat het bang was dat de straf voor de club hoger zou uitvallen. ,,Als je van Forum Sport-zijde zeker bent dat je niets gedaan hebt, en je wordt toch gestraft, dan is het volgens mij logisch, dat je ook beroep aantekent. Maar nee, zij wisten dat er bloed aan hun vingers kleefde en ook donders goed wisten, dat zij minimaal net zo schuldig waren”, aldus Blom.

Schandpaal

Yannick Blom wil bovendien nog het volgende kwijt. ,,Ik vond het niet op zijn plaats, dat Forum Sport-trainer André Lourens en teammanager Johan de Vries mij met naam en toenaam in de media aan de schandpaal hebben genageld. Ik vind dat schandalig. Of het iets met mijn verleden bij TONEGIDO te maken heeft weet ik niet, maar ik kan op dit moment geen andere reden bedenken. Er was altijd haat en nijd aanwezig tussen de beide op hetzelfde complex in Voorburg spelende clubs. Het zal Forum Sport niet lukken mijn voetbalcarrière vroegtijdig te beëindigen of kapot te maken. Wie is Johan de Vries om te bepalen, dat ik de naam van de club sv Nootdorp beschadig? Alle mensen binnen de vereniging sv Nootdorp en al mijn naasten mogen dit zeggen, maar niet een extern persoon, waar ik nog nooit een woord mee gewisseld heb. Het is niet aan hem om dit in de media te roepen. Als zij dit recht in mijn gezicht hadden gezegd, had ik hier nog wel respect voor gehad. Maar de manier zoals hij en Forum Sport trainer André Louwers de media hebben opgezocht, vind ik laf en vooral onprofessioneel. Ik heb mij zelfs op mijn werk moeten verdedigen naar aanleiding van hun uitspraken in de media. Dit neem ik hem dan ook zeer kwalijk. Ook de trainer, André Lourens, heeft mijn naam al gelijk in de media genoemd als ‘dader’, zonder dat er toen nog bewezen was of ik dat gedaan had”.

Clubjongens

Yannic Blom en Firat Koç willen het bestuur, de staf en de spelersgroep van sv Nootdorp bedanken, dat zij altijd voor 100% achter hen hebben gestaan. ,,Het bestuur heeft ook vanaf moment één aangegeven, dat het net zo lang door zou gaan met procederen, totdat de straffen teruggedraaid zouden worden. Wij willen ze hiervoor nogmaals bedanken en dat wij, ondanks dat wij dit jaar voor het eerst bij sv Nootdorp spelen, als clubjongens behandeld worden en hier geen onderscheid in wordt gemaakt. Ze hebben ons nooit in de steek gelaten.”

© Haaglanden Voetbal

Previous Post

Wim van den Berg: Van Praag

Next Post

GDA ontvangt cheque van duizend euro

Next Post
GDA ontvangt cheque van duizend euro

GDA ontvangt cheque van duizend euro

-

© 2022 Haaglanden Voetbal - website door MKB stunter

No Result
View All Result
  • Nieuws
    • Den Haag e.o
    • Delft e.o
    • Westland
    • Zoetermeer e.o.
    • Overig nieuws
    • ADO Den Haag
    • Zaal
    • Jeugd
    • Vrouwen
  • Uitslagen & Standen
  • HV TOERNOOI
    • HV Toernooi
    • Wedstrijdzaken
    • Wedstrijdformulier Senioren
    • Wedstrijdformulier Jeugd
    • Toernooihistorie
  • HV TV
    • HV aan Tafel
    • HV Weekend
    • Studio ADO
  • CLUBSERVICE
    • Vacatures
    • Wedstrijden
    • Diversen
  • Achtergrond
    • Blikkie Terug
    • Columns
    • Podcasts
    • Interviews
    • Links
  • OVER ONS
    • Contact
    • Sponsors en partners Haaglanden Voetbal
    • Privacy (AVG)
    • Colofon
    • Vacatures
    • Adverteren
  • ADO PensionADO’s

© 2022 Haaglanden Voetbal - website door MKB stunter

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Posting....