ADO Den Haag onder 19 heeft tijdens het toernooi om de Weifang Cup de tweede poulewedstrijd gewonnen. De Haagse ploeg won met 2-1 van het nationale elftal van China onder 19.
In de eerste helft was ADO Den Haag duidelijk de bovenliggende partij en kwam verdiend op een 1-0 voorsprong door een treffer van Roy Castien. De jonge Haagse ploeg kreeg daarna nog een aantal fraaie kansen en had voor de pauze de score eigenlijk ruim moet opvoeren. Het rustsignaal kwam bij een 2-0 stand. Dennis van der Heijden scoorde en dat betekende al zijn derde treffer dit toernooi.
Tijdens de rust wisselde coach Richard Knopper vier spelers. Het liep na de doelwisseling dan ook nog niet naar wens en het Chinese team profiteerde door de aansluitende treffer te produceren: 2-1. Verder kwam China Onder 19 niet.
Woensdag
In de andere wedstrijd versloeg Argentinos Juniors, dat ook al nipt van ADO had gewonnen, Chivas Guadalajra met 3-2. De Argentijnen zijn daardoor al zeker van de halve finale. ADO Den Haag en Chivas zullen in een onderling duel – komende woensdag – gaan uitmaken wie de andere halve finalist zal worden.
Het duel van ADO Den Haag werd overigens ook bijgewoond door Yang Yiliang en Terry Wang, de zoon van de eigenaar van de Haagse club. Dankzij de sponsoring van Yang Yiliang (hij kreeg een gesigneerd shirt uitgereikt) en United Vansen is het voor ADO Den Haag onder 19 mogelijk om deel te nemen aan het toernooi om de Weifang Cup.
© Haaglanden Voetbal
(Foto’s ADO Den Haag-jeugd)