De finale van de strijd om het kampioenschap van Leidschendam-Voorburg is gewonnen door Forum Sport. De Voorburgers klopten in de eindstrijd zondag hoofdklasser RKAVV met liefst 0-3. Bij de tweede teams was voor Forum Sport de tweede plaats weggelegd, het verloor met 4-2 van RKAVV 2. Een kampioenschap dat jaarlijks moet terugkeren, vinden de trainers!
Tekst: Nico Mos
Foto’s: Hans van der Valk
Forum Sport was duidelijk enorm gemotiveerd om in de finale een goede prestatie te leveren tegen favoriet RKAVV. Het duel werd gespeeld op het nieuwe kunstgras van de Kastelenring. Forum Sport zette veel druk en de bereidheid van de spelers om voor elkaar een stapje extra te doen was aanwezig. Matthijs Seilberger werd bij de eerste teams uitgeroepen tot ‘beste speler’.
Eerder op de middag was SEV te sterk voor Wilhelmus. De ploeg van trainer Frank Dobbe zegevierde met 1-0.
Na afloop van het toernooi om het Leidschendams–Voorburgs kampioenschap waren de trainers het over één ding eens: ‘Het is een topidee en dat moet jaarlijks terugkeren’.
Forum Sport trainer André Lourens: ,,Het idee is top. Het leuke is dat er een onderlinge prestigestrijd ontstaat. Toen wij tegen SEV speelden liepen er over en weer bekende spelers, die bij beide clubs hebben gevoetbald. Ook in de finale tegen RKAVV kwamen wij weer een bekende tegen (Remco Overdevest, die alweer twee jaar voor RKAVV voetbalt, maar voorheen jarenlang bij de Voorburgers speelde – red.). Dit toernooi spreekt zoveel meer aan dan voetballen tegen andere clubs. Ik vind dit een meerwaarde voor het oefenprogramma. Een (klein) puntje. Ik had graag om half drie gespeeld op zaterdag in plaats van half vijf (glimlacht)”, aldus de Forum Sport-trainer.
SEV trainer Frank Dobbe: ,,Ik vind het een topidee. Dit toernooi leeft bij de groep. Ooit heb ik dit aangekaart bij RKAVV in de jeugd en ik ben zeer blij dat we het nu uitgewerkt hebben naar de Leidschendamse en Voorburgse selecties. Het is ook minder vrijblijvend, want je wilt toch graag goed voor de dag komen. Een (klein) puntje van kritiek: op dinsdag moesten wij spelers van de tegenpartij punten geven. Leuk bedacht, maar ik heb natuurlijk niks met de spelers van de tegenpartij. Ik concentreer mij liever op mijn eigen team”, aldus de SEV-trainer die met een derde plek zonder meer tevreden kon zijn.
RKAVV-trainer Bas Steffens: ,,Het is de eerste keer dat zo’n toernooi wordt gehouden en geeft ook de organisator van de finales (RKAVV in dit geval – red.) een boost. We spelen op het nieuwe veld, dat een visitekaartje is voor dit complex. Dit toernooi is een prima idee en moet een jaarlijks item worden. Het is (zeer) goed voor het Leidschendams–Voorburgse voetbal, enne…je kunt toch een prijs pakken”, aldus de RKAVV-trainer die zag dat zijn ploeg in de finale niet echt opgewassen was tegen winnaar Forum Sport.
Wilhelmus-trainer Haico Herbert tot slot, die kort maar krachtig was in zijn commentaar. ,,Het idee is top en ik weet zeker dat dit nog meer gaat leven hier in Leidschendam–Voorburg. Ik heb toch ook wel puntjes van kritiek: de organisatie heeft een paar steekjes laten vallen en die wil ik toch even vermeld zien. Wij moesten in de wedstrijd tegen SEV om de derde plek onze eigen ballen gebruiken, omdat er geen reserve ballen waren meegegeven. Ook hebben ze ons vergeten thee te brengen in de rust. Het zijn kleine dingetjes, maar hopelijk evalueert de organisatie en komen de kinderziektes vanzelf naar boven”, aldus de (licht) kritische Wilhelmus-trainer, die zijn beide teams (1 en 2) als laatste zag eindigen.”
© Haaglanden Voetbal