Wilhelmus, dat afgelopen zomer enkele vaste krachten zag vertrekken, is de competitie toch goed van start gegaan. Aan de Westvlietweg werd het bezoekende DOSR naar een 3-1 nederlaag gespeeld. HVV begon goed tegen Foreholte, maar moest toch genoegen nemen met een niet helemaal verdiende 2-3 nederlaag.
Tekst: Ton Beije
HVV – Foreholte
De opening op de Diepput was voor gastheer HVV uitstekend. Al binnen twee minuten kwam de formatie van trainer Edmund Vriesde op een 1-0 voorsprong. Een verdediger van Foreholte kreeg de bal tegen de hand in het strafschopgebied en dat betekende gelijk al een strafschop. Stefan Roos maakte geen fout vanaf elf meter: 1-0. Niet lang daarna kwam de kans om de marge te verdubbelen, maar Job Gerretzen faalde in de afwerking.
Foreholte liet zich ook niet onbetuigd. Vooralsnog bleef doelman Peter-Paul de Rotte (hij verving de geschorste Daniël Voskamp), de situatie meester, maar na tien minuten spelen werd ook hij geklopt uit een strafschop (van Rik Grondel), toegekend na het neerleggen van een tegenspeler: 1-1.
Halverwege het eerste bedrijf nam Foreholte zelfs een voorsprong toen Grondel profiteerde van een foutje van de HVV-doelman. Het team van Vriesde kreeg nog een tegenslag te verwerken omdat zowel Stefan Roos als Job Gerretzen met een blessure het veld moesten verlaten. Zeven minuten na de 1-2 kwam ook de 1-3 via Jelle Geerlings op het scorebord te staan. Voor HVV restte de zware klus om terug te komen in de wedstrijd. Pech had de thuisploeg toen een inzet van nieuweling Joppe van der Bruggen tegen de lat belandde.
Diezelfde Van der Bruggen kreeg vlak na de hervatting nog een mogelijkheid, maar nu ging de bal net over het Foreholte-doel. HVV bleef proberen iets aan de achterstand te doen, terwijl Foreholte hoopte te kunnen profiteren van de ruimte op de HVV-helft. Quincy Tjaden maakte er na bijna een uur spelen verdiend 2-3 van. HVV ging op jacht naar de gelijkmaker, maar het verdiende punt bleef uit.
Wilhelmus – DOSR
Wilhelmus is goed uit de startblokken gekomen. Nadat de rust was ingegaan met een 0-0 stand, thuis tegen DOSR, nam de formatie van trainer Haico Herbert na de doelwisseling de leiding door een treffer van Kevin Langeveld: 1-0.
DOSR zag echter kans om weer op gelijke hoogte te komen. Jordi van Klink kopte de bal buiten bereik van de Voorburgse doelman in de kruising. Wilhelmus had echter toch de langste adem. Wessel van Vliet liet de 2-1 aantekenen en Gino van der Kley maakte aan alle onzekerheid een einde: 3-1.
© Haaglanden Voetbal
(Foto’s: HVV)