Graaf Willem II/VAC kende een prima start van de competitie in 3A. Het won uit bij de enige tegenstander uit de regio Haaglanden in deze klasse, Stompwijk’92. Trainer Rob Gieben (foto) wil dat succes zondag graag voortzetten thuis tegen FC Rijnland.
Tekst: Ton Beije
Voor trainer Rob Gieben kwam de zege bij Stompwijk’92 niet echt als een verrassing. ,,Ondanks dat drie basisspelers niet inzetbaar waren, hadden we bij voorbaat natuurlijk kansen, waarom niet? We waren voldoende voorbereid, ik had zelf Stompwijk’92 vorig seizoen één keer gezien en had verder wat info gekregen. Daarnaast hebben we vertrouwen in hetgeen we als groep aan het doen zijn.”
Rechtzetten
FC Rijnland, de tegenstander van zondag, bleef in het openingsduel met lege handen staan. Dus kan Graaf Willem op de Roggewoning rekenen op een gemotiveerde ploeg, die iets wil rechtzetten. ,,Dat geloof ik ook”, zegt Gieben, ,, en ik heb begrepen dat ze zeker niet zijn weggespeeld en genoeg mogelijkheden hebben gehad om te winnen. Helaas voor hen is dat niet gelukt. Ik hoop trouwens, dat ze ook deze week dat geluk niet zullen hebben.”
Fysiek
Gieben, die weer genoeg weet van FC Rijnland om zich terdege op het duel te kunnen voorbereiden, is optimistisch. Hij: ,,We spelen onze eerste thuiswedstrijd en de groep is erop gebrand om het eigen publiek iets te laten zien. We treffen, net zoals tegen Stompwijk’92, in Rijnland een fysiek zeer sterke ploeg. Dus daar moeten we voetballend weer wat op verzinnen.”
Aanslag
Op de Roggewoning is Graaf Willem II/VAC verre van compleet. Gieben somt op: ,,Joep Breimer is vorige week zwaar geblesseerd geraakt nadat een speler van Stompwijk’92 een aanslag had gepleegd op zijn enkel/onderbeen, waardoor we hem nu minimaal vier tot zes weken moeten missen. Echt een absurde overtreding. Daarnaast missen we spits Fouad Guernaoui en centrale verdediger Mike van Beurden. Spelverdeler Mark van der Kippensluis is weer op de weg terug en zou een hele wedstrijd mogen spelen. Maar goed, wat we niet hebben, hebben we niet, dus gaan andere jongens het doen, geen probleem.”
Stompwijk’92 speelt uit tegen Bernardus, dat in een doelpuntrijke wedstrijd uit tegen ASC met 5-5 gelijk speelde.
© Haaglanden Voetbal