Er was geen LYRA aanhanger die na vijfenzestig minuten voetbal nog enige hoop had op een positief resultaat voor de thuisploeg. SVC’08 was op een 0-2 voorsprong gekomen en kreeg enorme kansen om verder uit te lopen. Toch stond na negentig minuten 2-2 op het scorebord, een resultaat dat bij Lyra voelde als een overwinning en bij SVC’08 terecht als een nederlaag.
Tekst & foto’s: Jaap Lolkema
LYRA moest het doen zonder haar vaste sluitpost Tom Binnendijk, die wegens vakantie afwezig was. Vooraf werd dit gezien als een aderlating, maar de wijze waarop zijn vervanger Ritchie de Vreeden hem verving was meer dan voortreffelijk. Hij was het die zijn ploeg op de been hield en voorkwam dat SVC’08 uitliep naar een onoverbrugbare achterstand.
Reflex
Al in de eerste minuten hield hij SVC’08 van de openingstreffer af met een schitterende reflex op een kopbal van Angelo Ravenberg. SVC’08, dat goed uit de startblokken kwam, dwong LYRA achteruit, al moet gezegd worden dat de Westlanders dit zelf niet vervelend vonden omdat ze zodoende met de lange bal het middenveld van SVC’08 over konden slaan en direct hun spitsen zochten.
Na een kans van Mike de Niet, die vanaf de rand van het strafschopgebied in kon schieten maar zijn poging gestuit zag worden via het been van doelman Vreeden, kwam LYRA beter in de wedstrijd. Zo kwam SVC’08 na een half uur spelen goed weg toen een LYRA-aanvaller een van de keeper terugstuitende bal vanaf drie meter hoog overschoot. Met de 0-0 ruststand kon iedereen dan ook vrede hebben en besefte SVC’08 dat het in de tweede helft beter moest presteren.
Lat
Direct na het beginsignaal van het tweede bedrijf leek SVC’08 orde op zaken te stellen. Stephen de Ruiter kopte hard in, maar de bal stuitte van grond tegen de onderkant van de lat terug het veld in. Dit leek het sein voor SVC’08 om de draad van het eerste kwartier weer op te pakken. Ondanks het feit dat SVC’08 beter was, kreeg LYRA in de vijftigste minuut toch een open kans op de openingstreffer, maar Erwin Zeestraten schoot onbeheerst over. Tien minuten later bereikte Ferry van der Plas met een mooie dieptepass Stephen de Ruiter, die zich ontdeed in het strafschopgebied van twee verdedigers en Mike van Toor in staat stelde om SVC’08 op voorsprong te brengen. Nog geen drie minuten later leek het pleit beslecht. Ferry van der Plas bereikte de diepgaande Mike de Niet, die door de LYRA-doelman werd getorpedeerd. Scheidsrechter Hilgersom liet echter doorspelen en Stephen de Ruiter rondde alsnog af 0-2.
In de fase die hierop volgde, had SVC’08 de wedstrijd via Stephen de Ruiter definitief moeten beslissen. Zeker de eerste gelegenheid die hem werd geboden door Mike van Toor had in een doelpunt omgezet moeten worden. De tweede kans schoot hij goed in, maar hij vond doelman De Vreeden op zijn weg. Met nog een kwartier te spelen ging SVC’08 wisselen. De niet fitte Mike de Niet, die al twee weken niet voluit heeft kunnen trainen, werd gewisseld voor een extra verdediger Marco Finkelnberg. Een logische wissel, maar met de wissel van Liam de Ruiter voor de defensief ingestelde Siawash Daqiq riep SVC’08 de moeilijkheden over zich heen.
Angel
Met het wisselen van twee aanvallers was de angel uit de SVC’08-voerhoede en kon LYRA met meer mensen voorin en op het middenveld een eindoffensief inzetten. Dit resulteerde in de tachtigste minuut in de aansluitingstreffer. Rick Binkhorst gaf zijn directe tegenstander veel te veel ruimte, waardoor de LYRA-aanvaller de bal rustig kon aannemen, naar binnen draaien en de bal in de verre hoek langs de kansloze Milco Vermeer schieten. LYRA rook bloed en SVC’08 vergat rustig te blijven. Een discutabele overtreding leverde LYRA een vrije trap op, links buiten het strafschopgebied. John Vermeer schoot de bal in de korte hoek langs de verkeerd opgestelde muur: 2-2.
SVC’08 werd gestraft voor haar eigen onzorgvuldigheid en mocht nog blij zijn dat in de blessuretijd Milco Vermeer een hard ingeschoten vrije trap klemvast pakte en het leed niet nog groter werd. Na afloop zure gezichten bij SVC’08, dat had verzuimd om twee punten in te lopen op koploper Westlandia en blije gezichten bij LYRA, dat besefte dat het heel goed weg was gekomen met een gelijkspel. Doelman Ritchie de Vreeden werd terecht tot man of the match uitgeroepen.
© Haaglanden Voetbal