WateringseVeld/GONA gaat zondag op bezoek bij ‘buurman’ VELO, dat in de eerste wedstrijd met 4-1 te sterk was voor de fusieclub. Met trainer Patrick van Dullemen (foto) blikken we kort terug op de nipte nederlaag tegen IFC en kijken vooruit naar het treffen met VELO aan de Noordweg in Wateringen.
Tekst: Rob Blankenstein
Afgelopen zondag een nipte 1-0 thuisnederlaag tegen ‘kampioenskandidaat’ IFC. Heeft er meer ingezeten wat jou betreft?
,,Als ik de wedstrijd terughaal, denk ik persoonlijk van wel. We krijgen in de laatste tien minuten twee open kansen die je erin moet schieten en die mis je op een belangrijk moment. Dan geef je de winst weg. Al heeft IFC wel een compleet en goed team, ze zijn fit, sterk en willen kampioen worden, dat merkte je aan alles.”
Heb jij nu inmiddels een duidelijk beeld van de krachtsverhoudingen in deze afdeling?
,,Dit is een mooie afdeling vind ik, met veel veranderingen in voetbalsystemen, veel emotie, veel meer dan in de jeugd. Alles draait om winnen en dat is een verschil ten opzichte van het opleiden van jeugdspelers.”
Wat is de doelstelling voor de resterende elf wedstrijden? Niet rechtstreeks degraderen of…..?
,,Daar doe ik geen uitspraken over, dat houd ik voor mijzelf. Het is natuurlijk snel schakelen om mijn visie, training en werkwijze aan deze groep duidelijk te maken. Bij momenten gaat het goed en soms wat minder, het balletje moet een keer onze kant opvallen. Dat zit op bepaalde momenten tegen, maar ja dat is voetbal en dat houdt het ook leuk en spannend.”
Zondag gaan jullie op bezoek bij VELO, een ‘streekderby’. Wat verwacht jij van die wedstrijd? Eerder dit seizoen trok VELO met 4-1 aan het langste eind.
,,De vorige wedstrijd toen was ik assistent van Madjo (Dewus – red.) en dan kijk je anders tegen die wedstrijd aan, je wilt winnen, maar op dat moment was Madjo leidend. Dat wil niet zeggen dat het nu beter gaat, want ik wil Madjo bedanken dat ik een kans van hem kreeg om een kijkje te nemen in het amateurvoetbal en een paar wedstrijden later sta ik zelf aan het roer. Zondag zien we hoe we deze wedstrijd spelen en hoe we deze wedstrijd gaan aanpakken.”
Kun je compleet aantreden tegen VELO?
,,Nee, we hebben afgelopen zondag blessures overgehouden en van de week kijken we verder.
Daarbij is de eerste keeper gestopt, hij kon zich niet meer motiveren om elke wedstrijd met het team te knokken tegen degradatie. Dat is jammer en dat betekent dat de keeper van het tweede elftal nu onder de lat staat en dat doet hij goed.”
© Haaglanden Voetbal