In de strijd om de onderste plaatsen deed Scheveningen zaterdag uitermate goede zaken. Er werd op Houtrust met 2-1 gewonnen van DVS’33 en dat geeft de ploeg van John Blok voor de nog resterende drie wedstrijden weer wat meer lucht.
Tekst: Tom Scholten
Foto’s: Aad van der Knaap
De bezoekers uit Ermelo trokken het eerste kwartier het spel naar zich toe, maar op een mooi schot van Kay Velda, dat overigens goed gepakt werd door doelman Erwin Friebel en een schot in het zijnet van Jorran van Santen na, leverde dat weinig op. Scheveningen werd in die periode twee keer gevaarlijk door een voorzet van Santy Hulst op Tim Peters, die net te laat kwam en door een schot van Ferry de Jong dat door doelman Paul Eppink met moeite gepakt werd.
Na dat eerste kwartier nam Scheveningen het heft in handen en dat resulteerde tot aan de rust in diverse mogelijkheden. Na achttien minuten stuurde Ruben Koorndijk Peters alleen op het doel af, maar hij kreeg de bal niet goed onder controle. Twee minuten later haalde Peter Jungschläger uit en de Ermelose sluitpost kon de bal maar net tot hoekschop verwerken. Halverwege die eerste rondgang ondernam Wesley Goeman op links een rush en haalde keihard uit. Doelman Eppink pakte zijn schot maar half, maar met behulp van zijn defensie kon de bal worden weggewerkt. Daarna eindigde een snelle aanval met een schot van Kevin Gomez Nieto in het zijnet en een voorzet van Koorndijk was net iets te scherp voor Goeman die vrij stond bij de tweede paal.
Na zeven minuten in de tweede helft werd Tim Peters in de diepte gestuurd. Hij omspeelde twee man, maar schoot vervolgens te gehaast hoog over. Toch zou de voorsprong voor de thuisclub niet lang meer op zich laten wachten. Na twaalf minuten tikte Santy Hulst een voorzet van Gomez Nieto beheerst in het doel voor de 1-0. Daarna bleef Scheveningen te veel op eigen helft hangen en waar de toeschouwers bang voor waren gebeurde ook. Een kwartier voor tijd schoot Van Santen de gelijkmaker in de touwen: 1-1.
DVS’33 drong aan, maar tien minuten voor tijd bij een snelle tegenstoot leverde de inmiddels ingevallen Barry Rog een prima pass af aan Wesley Goeman die op zijn beurt weer Santy Hulst op maat bediende. Hulst werkte de voorzet koel af en zette zijn ploeg daarmee op een 2-1 voorsprong. Tot aan het laatste fluitsignaal zaten de supporters van de thuisclub nog in de zenuwen of de bezoekers in de resterende tijd niet alsnog de gelijkmaker zouden aantekenen, maar dat bleef Scheveningen, dat dit seizoen al zoveel pech kent, gelukkig bespaard.
Trainer John Blok vond na afloop dat de winst gezien de kansenverhouding zeker verdiend was. ,,En eigenlijk hadden we bij rust al op voorsprong moeten staan. In de tweede helft bleven we uit angst vaak achterin hangen en waren we de bal te vaak kwijt. Overigens was het een zeer sportief duel en daarom was het jammer dat scheidsrechter Kloet twee gele kaarten aan ons en een gele kaart aan DVS’33 toonde.” Bij Scheveningen kregen Ferry de Jong en Wesley Goeman de prent en bij de bezoekers Edmund Mijnheer.
Santy Hulst was na afloop het stralende middelpunt voor de media. ,,Ik heb een heerlijk gevoel aan deze wedstrijd overgehouden omdat ik vandaag beslissend ben geweest. De eerste helft kregen we veel kansen, maar scoorden we niet en toen het in de tweede helft 1-1 werd dacht ik het zal toch weer niet? Want we liepen te veel achteruit, maar gelukkig kwamen we er nog een keer goed uit en stond ik op de goede plek. Door het resultaat van vandaag denk ik dat we op de goede weg zijn om de nacompetitie te ontlopen.”
Volgende week speelt Scheveningen uit bij Capelle. De week erna komt Barendrecht op Houtrust op bezoek en de laatste wedstrijd van het seizoen is de week daarna, uit tegen FC Lisse.
© Haaglanden Voetbal