Vanavond treden in de laatste kwartfinale van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de Sir Winston Cup Scheveningen en Haaglandia tegen elkaar in het strijdperk op sportpark Houtrust. Beide clubs zijn inmiddels vrij van competitiezorgen. Zij moeten nog één wedstrijd afwerken in competitieverband. Maar beide clubs komen volgend seizoen op hetzelfde niveau weer in actie.
Tekst: Ton Beije
Haaglandia verloor zaterdag weliswaar, maar door de resultaten van andere club, is het team van Maurizio Ceccucci (foto) ook volgend seizoen verzekerd van een ticket voor de hoofdklasse. Dat maakt het aantreden doordeweeks voor deze kwartfinale wat ‘gemakkelijker’. ,,Klopt, we hoeven ons minder zorgen te maken over de arbeid/rustverhouding en de belasting van de spelers”, aldus de Haaglandia-trainer. ,,We hebben nu komende zaterdag ook niet de druk van het moeten winnen waardoor we niet tot het gaatje hoeven te gaan en met een aantal frisse wissels kunnen starten in de basis.”
Prestatie
Inmiddels hebben Quick, RKAVV en HBS zich al geplaatst voor de halve eindstrijd. De vierde halve finalist komt ui het duel van vanavond: Scheveningen of Haaglandia. De Rijswijkers hebben al eens in de finale gestaan. Toen wonnen ze van HMSH, dat inmiddels van het toneel op het hogere amateurniveau is verdwenen. Dit seizoen schakelde Haaglandia in het toernooi achtereenvolgens HVV, Westlandia (zondag) en DHC uit. ,,Een knappe prestatie”, vindt ook Cecucci.
Historie
Nu is zaterdag Topklasser Scheveningen de opponent. Ceccucci: ,,Een mooie club met een zeer rijke historie op het hoogste amateurniveau. Helaas hebben ze dit jaar veel tegenslagen gekend (schorsingen, blessures), waardoor ze misschien niet staan waar ze horen te staan. Ik heb scheveningen dit seizoen twee keer zien spelen, tegen Quick Boys en Spakenburg. Ik heb daarin een bepaald beeld van ze gekregen. Maar dat zullen zij ook van ons hebben, aangezien Ben van Dam zaterdag bij onze wedstrijd aanwezig was. Tevens spreek ik John Blok eens per maand als we onze dochters van de disco ophalen. Maar dan gaat het er meer over hoe oud we zijn geworden en over de jeugd van tegenwoordig…..”
© Haaglanden Voetbal