Tijdens de zomerperiode wordt bij Wilhelmus een nieuw kunstgrasveld aangelegd. Het hoofdveld krijgt kunstgras met kurk ingestrooid. Het college van Leidschendam-Voorburg heeft hiertoe besloten naar aanleiding van onderzoek van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu).
Sportwethouder Nadine Stemerdink daarover: ,,Er zijn nieuwe inzichten op het gebied van milieu die ertoe hebben geleid dat dit besluit is genomen. Er is onvoldoende zekerheid of de maatregelen die wij aanvankelijk wilden nemen bij de aanleg van het veld op langere termijn de noodzakelijke bescherming bieden voor het milieu. Deze nieuwe inzichten leiden ertoe dat er is besloten om kurk te gaan gebruiken. Hierover heb ik met de voorzitters van de voetbalverenigingen een constructief overleg gevoerd.”
Gezondheid
De discussie over de gezondheidsrisico’s van rubberkorrels heeft geen invloed gehad op de keuze voor kurk. Wethouder Stemerdink weer: ,,Het RIVM heeft geconstateerd dat het risico voor de gezondheid van sporten op kunstgrasvelden die zijn ingestrooid met rubbergranulaat, praktisch verwaarloosbaar is. Dat betekent dat het verantwoord is om op deze velden te blijven sporten.
De gemeente volgt ook hierin het advies van het RIVM.”
Overige velden
Voor de andere kunstgrasvelden in de gemeente geldt dat wanneer deze toe zijn aan vervanging, de rubberkorrels worden vervangen door kurk. Het onderhoud van deze velden wordt aangepast om de verspreiding van het rubber zoveel mogelijk te voorkomen.
© Haaglanden Voetbal