DSO miste vorige week de titel. Het behaalde in 2C net zoveel punten als Voorschoten’97, maar kwam op doelsaldo tekort. Toch wist trainer Oscar Biesheuvel zijn ploeg weer fris aan de start te krijgen voor de ontmoeting in de nacompetitie tegen Vitesse Delft. De Delftenaren hadden de nacompetitie bereikt door het pakken van een periodetitel in 2D.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Eric de Wit
DSO startte sterk en kreeg binnen vier minuten al de kans om op voorsprong te komen. Leslie van den Berg verscheen alleen voor doelman Kawa Hisso, die echter knap redding bracht. In de rebound werd de bal nog hoog over geschoten. Langzaam maar zeker kwam Vitesse Delft wat beter in de wedstrijd. Rick Burgering had een schot in gedachten, maar werd de voet dwars gezeten – ten koste van een hoekschop – door DSO-verdediger Stan Lops.
Vitesse Delft leek even het initiatief naar zich toe te trekken en was na dik een kwartier heel dicht bij de openingstreffer. Uit een hoekschop van Melvin Kingsale kopte Dyon Rosbergen vanaf de elfmeterstip de bal precies op de kruising van paal en lat. Mazzel voor de thuisploeg, pech voor trainer John Hage en zijn mannen. Na een half uur spelen waren de gastheren weer dicht bij de openingstreffer. Sjoerd van der Kolk verlengde de bal op Denzel dos Santos, die echter allen voor de Vitesse Delft-doelman te gehaast handelde en de bal over het doel schoot.
Met nog zo’n dikke tien minuten op de klok in het eerste bedrijf moest de prima leidende scheidsrechter Rick Turk zijn eerste gele prent tonen. Daan Burgering verdween in zijn boekje na een overtreding op Jay Weber. Twee minuten later moest bij DSO Stefan Stam geel incasseren na het neerleggen van Rick Burgering. In de slotfase nog gevaarlijke momenten, die een treffer hadden kunnen opleveren. Jay Weber liet vanaf de linkerflank een vrije trap los, die met veel effect in het Delftse doel leek te verdwijnen,. Maar doelman Kawa Hisso ranselde de bal met twee vuisten alsnog voor de lijn weg. DSO kreeg op slag van rust nog een mogelijkheid, maar in plaats van de bal breed te leggen ging Kevin Cameron voor eigen succes. Gelijk in de tegenaanval dacht Denzel dos Santos gevaarlijk te worden voor de bezoekers, maar good-old Roel Stoffels bracht bekwaam redding. En dus gingen beide teams met een 0-0 stand aan de thee.
Na de doelwisseling kon de Zoetermeerse aanhang al snel juichen. In de tweede minuut bracht vanaf links Kevin Cameron de bal hoog in het Delftse centrum. De weggekopte bal werd met een volley in een halve draai ineens langs doelman Hisso geschoten door Chris Hagi: 1-0. Vijf minuten later probeerde Mevin Kingsale van Vitesse Delft het met een lange rush over het veld. Zijn schot was echter te zacht om de geroutineerde DSO-doelman Jesper Hogedoorn te kloppen. Na een uur spelen werd een zwakke spelhervatting van doelman Hisso Vitesse Delft bijna fataal. Kevin Cameron zag zijn inzet vanaf de rand van het strafschopgebied echter diagonaal voor het Delftse doel langs gaan.
Met nog twintig minuten op de klok wist doelman Hogedoorn een inzet van Dyon Rosbergen met moeite tot hoekschop te verwerken. Op dat moment bracht bracht Vitesse Delft-trainer John Hage zijn eerste wissel in. Kevin Soares Brazao Goncalves kwam voor Nasreddine Harrass. Koud in het veld reageerde de invaller perfect op een door Rick Burgering breed gelegde bal en liet doelman Hogedoorn kansloos: 1-1. Een kwartier voor tijd even commotie in de zestien bij Vitesse Delft, waar de Delftenaren dachten een strafschop tegen te krijgen. Arbiter Turk wees echter voor achterbal…… Twee minuten later weer alle hens aan dek bij de bezoekers. na een hoekschop van Jay Weber, werd de bal beroerd door Sjoerd van der Kolk met de hand en dat was arbiter Turk niet ontgaan. Nu legde hij de bal wel op de stip en toonde Van der Kolk het geel. Doelman Kawa Hisso haalde de inzet van Leslie van den Berg met een katachtige reactie uit zijn doel.
Het bleek achteraf de ommekeer in de wedstrijd. Waar DSO toch de beste mogelijkheden had gehad om het duel naar zich toe te trekken, haalde Vitesse Delft acht minuten voor tijd de trekker over. Plots viel de bal in de zestien van DSO voor de voeten van Rick Burgering, die niet twijfelde en de bal langs Hogedoorn tegen het net liet belanden. Protesten bij DSO omdat Burgering gescoord zou hebben in buitenspelpositie. De neutrale assistent scheidsrechter hield de vlag naar beneden en Turk keurde de treffer goed: 1-2. In de hectische slotfase probeerde DSO nog van alles om gelijk te komen. Doelman Hogedoorn ging veelvuldig mee naar voren bij spelhervattingen en hoekschoppen. Door het opdringen van DSO, kreeg Vitesse Delft nog de kans de genadeklap uit te delen. Eenmaal werd de bal van de lijn gehaald bij de thuisploeg en ook doelman Hogedoorn redde nog een keer met de voet vlak voor het laatste fluitsignaal. Vitesse Delft mag zich opmaken voor het volgende duel, uit tegen Westlandia. Voor DSO zit een loodzwaar seizoen erop. Het team van Oscar Biesheuvel mag het het volgend seizoen opnieuw proberen in de tweede klasse.
© Haaglanden Voetbal