Al enige tijd geleden plaatste zaterdag Hoofdklasser FC ‘s-Gravenzande zich – net als vorig seizoen – voor de finale van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de Sir Winston Cup, met DHC als tegenstander. Echter de Westlandse club was ook nog in de race voor de finale van de strijd om de Westland Cup.
Dinsdagavond speelde FC ‘s-Gravenzande de halve finale in de Westland Cup en bereikte – door een 2-0 winst op sc Monster – inderdaad de finale, ook voor de tweede maal op rij. De organisaties van beide toernooien hadden onderling al contact gehad over de situatie dat FC ‘s-Gravenzande zich zou kunnen plaatsen voor beide finales, ook beide gepland op zaterdag 22 juni aanstaande.
Begrip
Ton Beije namens Haaglanden Voetbal: ,,Ondanks begrip voor elkaars standpunten, kwamen wij er helaas niet uit. De finale om de Sir Winston Cup is al jaren het sluitstuk van onze grote finaledag, waarop liefst vijftien finales worden afgewerkt. Bewust kiezen wij voor het eerste weekend na het afronden van de nacompetities van de KNVB. De finaledag was al toegewezen aan Scheveningen en een week eerder is het Vlaggetjesdag, natuurlijk geen optie om dan in Scheveningen zo’n finaledag te houden en een week later viert gastheer Scheveningen haar eeuwfeest met festiviteiten. Bovendien je kunt met zoveel finales niet even simpel van datum veranderen.”
Veilig
,,Bovendien bleek het achteraf veilig om pas na de finales van de nacompetitie onze finaledag te plannen”, gaat Beije verder, ,,want van de halve finalisten waren DHC en sv Nootdorp nog tot afgelopen weekend aan de slag en hadden bijna ook komend weekend nog moeten spelen. En dat geldt niet alleen voor de eerste elftallen. Wij hebben finales bij de jeugd (jongens/meisjes), vrouwen en Onder 23 en ook daar waren diverse teams nog laat in actie tijdens de nacompetities.”
,,Omdat wij jaarlijks altijd te gast zijn bij een club én vooral omdat deze finale het sluitstuk van de dag is, konden wij niet schuiven. Tijdens onderling contact werd ons duidelijk dat ook organisator vv Naaldwijk van de Westland Cup niet kon schuiven, dus kwam de beslissing bij de clubleiding van FC ‘s-Gravenzande te liggen. Dat geniet niet de schoonheidsprijs. Maar voor dit seizoen was er dus geen uitweg meer, maar inmiddels is wel een afspraak gemaakt voor overleg voor de komende jaren”, aldus HV-hoofdredacteur Ton Beije.
Content
,,Dirk Valstar, bestuurslid Technische Zaken van FC ‘s-Gravenzande, heeft mij inmiddels bevestigd, dat zijn club met het eerste elftal zal verschijnen in de finale tegen DHC op het Haaglanden Voetbal Toernooi. Uiteraard zijn wij zeer content met die ‘keuze’ van FC ‘s-Gravenzande, maar is het evenzeer teleurstellend voor de collega’s van de Westland Cup. Dat mag niet meer gebeuren, vandaar het overleg richting toekomst.”
Veranderingen
,,Voor komend seizoen zitten er interessante veranderingen aan te komen in de opzet van onze toernooien (Bij de senioren, maar ook bijvoorbeeld poules bij de O/23-teams). De commissie hoopt daar de week na de finale al een besluit over te nemen, waarna de inschrijving direct wordt opengesteld. Het is ook de bedoeling om al in oktober met het Haaglanden Voetbal Toernooi te starten, om in de tweede helft van het seizoen zo min mogelijk problemen te ondervinden met inhaalduels, nacompetities en KNVB-bekervoetbal. Maar eerst de grote finaledag bij Scheveningen volgende week zaterdag. De club en onze commissie (verder bestaande uit Kees Wenneker, Peter Haneveld, Roland van der Linden, Hans Slootmaker en (voor de jeugd) André Bellekom – red.) zijn al volop bezig om er weer een topdag van te maken”, besluit Ton Beije.
© Haaglanden Voetbal