ADO Den Haag speelt op vrijdag, de voorlaatste dag van het trainingskamp, twee wedstrijden. Om twee uur werd afgetrapt op het veld van FC De Westhoek in Burgh-Haamstede tegen het Belgische Kortrijk, de eerste echte krachtmeting in de voorbereidingsperiode.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Aad van der Knaap
Het trainingskamp van ADO Den Haag in het Zeeuwse Renesse zit er bijna op. Op de voorlaatste dag moeten de spelers na een zware week toch nog volop aan de bak. Twee duels stonden er gepland. Een wedstrijd achter gesloten deuren (op verzoek van de Belgen) tegen Kortrijk en in de vooravond tegen het jubilerende RCS in Oost-Souburg.
Tegen Kortrijk bracht trainer Fons Groenendijk een sterke formatie op de mat. Alleen Nasser El Khayati zat langs de kant. Groenendijk wilde met het oog op een mogelijk vertrek van El Khayati ook een ‘ander middenveld’ in actie te zien. Dat middenveld bestond nu uit Danny Bakker, Lex Immers en John Goossens. Op rechts verdedigend stond Hennos Asmelash, omdat de van Excelsior Maassluis overgekomen Milan van Ewijk licht geblesseerd was.
Aftasten
In het eerste kwartier was het vooral aftasten van beide kanten. Terwijl in Den Haag in de ochtend en voormiddag de regen met bakken naar beneden kwam, was het in Zeeland prima toeven. Na een kleine twintig minuten het eerste wapenfeit van Kortrijk. Boyo haalde van buiten de zestien uit, maar zag zijn inzet naast het doel van Robert Zwinkels verdwijnen. Twee minuten later mocht John Goossens met zijn sterke linkerbeen aanleggen voor een vrije trap na vasthouden van Thijmen Goppel. Het schot van Goossens smoorde al op de zestienmeterlijn op een Belgisch been.
Na dik een half uur spelen weer een Haagse mogelijkheid. Thijmen Goppel maakte gebruik van een slippertje in de Belgische defensie, bediende Lex Immers in het centrum op maat, maar zijn vallende kopbal verdween in handen van de Kortrijk-doelman. De doelpunten bleken duur, dus gingen beide teams met een 0-0 stand aan de thee.
Na de pauze geen wijzigingen in de opstelling bij ADO Den Haag. Al in de derde minuut gevaar voor het Kortrijk-doel. Lex Immers legde op de zestien breed op John Goossens. Zijn schot was doelman Hagen te machtig, maar voordat Tomas Necid in de rebound gevaarlijk kon worden, floot arbiter Tim Visser af voor een overtreding. Tien minuten later kopte Necid de bal goed door op de op snelheid liggende Goppel, die keurig Immers in stelling bracht, maar de bal werd fraai op het laatste moment voor de voeten van Immers weggehaald.
Halverwege het tweede bedrijf kwam toch Nasser El Khayati nog in het veld voor John Goossens. Voor Kortrijk kreeg Yani van den Bossche nog een mogelijkheid, maar doelman Zwinkels was met de voet attent. Kort voor tijd leek Erik Falkenburg met een fraaie lob alsnog de 1-0 te maken, maar de doelman tikte de bal op het laatste moment alsnog over de lat. Vlak daarvoor mocht Delano Ladan nog even invallen voor Necid. Een nuttige oefenpartij, die eindigde zoals hij begonnen was: 0-0.
Opstelling ADO Den Haag:
Robert Zwinkels; Hennos Asmelash, Tom Beugelsdijk, Shaquille Pinas, Aaron Meijers; Lex Immers, John Goossens (68. Nasser El Khayati), Danny Bakker; Thijmen Goppel, Tomas Necid (86. Delano Ladan), Erik Falkenburg.
© Haaglanden Voetbal