In de stromende regen in de eerste competitiewedstrijd thuis van dit seizoen behaalde DHC opnieuw drie punten. Met zes uit twee is er daarmee sprake van een prima competitiestart. Dat het lang spannend bleef had te maken met een onterecht afgekeurd DHC-doelpunt binnen een kwartier na de rust.
Tekst: Dik Schreuders | Foto’s: Franca Dobbe
DHC-trainer Rob de Lange moest het doen zonder de vorige week aan de schouder geblesseerd geraakte Levi Schipper. Voor hem speelde Joren Tromp achterin. Het oude kunstgras in het DHC-stadion was in ieder geval bespeelbaar onder de gestaag neervallende regen. Na de openingswinst uit bij VUC, was het nu afwachten thuis tegen het uit de hoofdklasse gedegradeerde Vlissingen.
Terwijl DHC direct de aanval zocht, was er een eerste mogelijkheid voor de Zeeuwen toen scheidsrechter Schipper na zes minuten hands constateerde enige meters buiten het Delftse strafschopgebied. De vrije trap ging ruim naast het doel van doelman Nick Hasper. DHC kwam al na een kwartier spelen op voorsprong. Een actie vanaf rechts van Quinten van der Kraaij, waarna de bal net binnen de zestienmeter bij spits Vincent Romeijn terecht kwam, die prima uithaalde: 1-0. Kort hierna waren de groen-zwarten opnieuw dichtbij een treffer, toen Manuel Mansanga diep speelde op Jessy Nauman, maar opnieuw redde Vlissingen-doelman Matthew Lensink.
DHC bleef aanvallen. Na een doorgekopte bal van Vincent Romeijn kwam Youri Kooijmans alleen voor de doelman, die redding bracht. Na een klein half uur was een schot van Quinten van der Kraaij te zacht om de Vlissingen-doelman echt te verontrusten. Enige minuten later een DHC-aanval via Youri Kooijmans, Quinten van der Kraaij, Jessy Nauman en uiteindelijk Frank de Lange, waar de doelman de bal tot hoekschop tikte. Vier minuten voor rust leek DHC de voorsprong uit te breiden. Manuel Mansanga ging door en net binnen het strafschopgebied haalde hij hard uit, maar de bal kwam vervolgens van de paal terug. De ruststand bleef dan ook 1-0.
Na bijna een uur spelen was er een prima dieptepass aan de linkerkant van Jeffrey van Roon op Youri Kooijmans. De linkerspits maakte een actie en vanaf de achterlijn legde hij de bal keurig terug midden voor het doel op de inlopende Jessy Nauman, die binnenschoot. Terwijl de groen-zwarten juichten en de scheidsrechter naar het midden wees, was er plots een vlagsignaal van de neutrale assistent scheidsrechter voor buitenspel van de inlopende Nauman. Dit tot onbegrip bij alles wat groen-zwart was en tot groot genoegen van de gasten uit Zeeland. Nadat enkele minuten later Vincent Romeijn net over had geschoten, was er in de 62e minuut de alleen via links doorgaande Youri Kooijmans, waar de neutrale assistent scheidsrechter opnieuw zijn vlag opstak en hem terugvlagde wegens buitenspel.
Waar DHC met de krappe 1-0 voorsprong toch wat angstig naar achteren liep, bleven er mogelijkheden voor de groen-zwarten. Youri Kooijmans zag zijn schot gestopt worden door de doelman; hetzelfde gold vervolgens ook voor een schot van Jessy Nauman. Zeven minuten voor tijd was er aan de linkerkant op de rand strafschopgebied hands van de gasten, waarna Frank de Lange zich achter de bal zette. De vrije trap werd door de Zeeuwse doelman weggestompt, waarna de bal via Jeffrey van Roon en Youri Kooijmans door de doelman net voor Jessy Nauman onderschept kon worden. Vijf minuten voor tijd was er dan aan de andere kant de eerste bal op doel van de gasten uit Vlissingen. Het schot van 25 meter werd door DHC-doelman Nick Hasper prima tot hoekschop verwerkt. In de slotfase werden de gasten ook niet meer gevaarlijk en zodoende kon kort daarna met een 1-0 overwinning worden afgesloten. Zondag 6 oktober vervolgt DHC opnieuw thuis, nu voor de regioderby tegen TAC’90 uit Den Haag.
© Haaglanden Voetbal