Voor Westlandia was er zondag op de Hoge Bomen maar één opdracht: een driepunter in eigen huis houden tegen het Brabantse Blauw Geel’38. Trainer Marcel Koning had Blauw Geel vorig weekend zelf met ruime cijfers onderuit zien gaan tegen Jong ADO Den Haag. De Naaldwijkers voldeden aan die opdracht en pakten een 2-0 winst.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Danny Ploegaert
De eerste goede kans in deze wedstrijd ontstond na zo’n zes minuten spelen en was voor de thuisploeg. De inzet van spits Giovially Serbony verdween echter net naast het vijandelijke doel. na een kwartier leverde een hoekschop van Westlandia gevaar op, maar de kopbal van Steve van Kesteren werd van de doellijn gehaald. Op het regenachtige hoofdveld waren de beide teams het eerste half uur redelijk aan elkaar gewaagd.
Maar in de 34e minuut was het toch raak en de fans van Westlandia konden juichen. Steven van Kesteren was nu wel succesvol met het hoofd uit een vrije trap van Melvin Vissers: 1-0. In de resterende tijd in de eerste helft werd er niet meer gescoord en dus kon de ploeg van trainer Marcel Koning met een lekker gevoel aan de thee.
Vlak na de doelwisseling gelijk al een prima mogelijkheid voor de bezoekers. Danny Verbakel hoopte Blauw Geel’38 langszij te brengen, maar doelman Egar Leerdam stak daar een stokje voor en redde bekwaam. Vier minuten later een prima counter van de Naaldwijkers. Desley Bransen plaatste de bal met een lob over de doelman, maar het speeltuig verdween naast het Brabantse doel. Een minuut later mocht Bransen naar de kant komen en hij werd vervangen door Emre Bilgi. Met nog een kwartier op de klok volgde ook de tweede wissel aan Naaldwijkse kant. Roy van der Sar kwam binnen de lijnen in de plaats van Vince van der Knaap.
Een minuut na die laatste wissel vergrootte Westlandia bijna de marge, maar nu ging de kopbal van Van Kesteren, weer na een vrije trap van Melvin Vissers, naast. Het was het laatste wapenfeit van Vissers die voor de laatste tien minuten werd vervangen door Yasin Mazlum. Met nog negen minuten op de klok werd het duel in het slot gegooid. Emre Bilgi zette goed door en stelde Giovially Serbony in de gelegenheid Westlandia in veilige haven te schieten: 2-0. Logisch dat de opluchting na afloop groot was in het Naaldwijkse kamp, want het betekende de eerste overwinning van dit seizoen voor de ploeg van trainer Marcel Koning.
© Haaglanden Voetbal