OUDE GARDE
De 34e ALV van de regionale KNVB-gedecoreerden behelsde allereerst een goed onderbouwde lezing door André Buurman, die de totstandkoming van zijn boek “Het Neurenberger Mysterie” uiteenzette, nadat hij zijn herkomst had verteld, alsmede zijn fascinatie voor W.O. 1 (zie ook zijn boek “Terug naar Arras”) en W.O. 2, waarin feiten en fictie dooreen lopen en er mede door mogelijke reïncarnaties spannende en meeslepende verhalen zijn ontstaan in boekvorm.
Deels gevisualiseerd (grootbeeld lukte niet) en merendeels verteld, met een muisstil toehoorders-aantal van zo’n dertig personen, uit welke groep ook later nog vragen werden gesteld. Een interessant en succesvol optreden met dank van allen aan André Buurman.
De borrel en uitstekend verzorgde lunch bij en door VUC waren de opstap naar de ALV, die dit keer toch een uur vergde. De onderwerpen hadden ruim van doen met de continuïteit van zusterverenging Z.O. en die van ons. Liefst met medewerking van de KNVB, alwaar collega’s Frits Miltenburg en Theo Kappelhof in gesprek gingen met Mark van Berkum over onderscheidingen en pecunia.
Ook onze eigen bestuurlijke bezetting gaat mutaties vergen, waar er gelukkig nog steeds een aantal positieve meedenkers is, dat de kar wil (blijven) trekken. Een mandaat om de ingeslagen zoektocht voort te zetten was het besluit van de ALV, op weg naar een jubileum in 2026!
*****
We werden opgeschrikt door het overlijden van ex-trainer Leo Beenhakker op 82-jarige leeftijd. Een selfmade man, een icoon, een leermeester, een man die merendeels zichzelf bleef en mede daardoor met iedereen goed om kon gaan. Ik heb hem slechts één keer ontmoet en wel op de luchthaven van Schiphol, midden in de nacht op weg naar een gate, met een sliert spelers achter zich aan en Leo met een flinke sigaar in de mond, rokend, waar dat verboden was. Leo had zo zijn eigen regels en daar heeft hij veel successen mee geboekt. De Don in zuidelijke gebieden, die min of meer aanbeden werd, waar men voor boog en de pet afnam.
JONGE GARDE
FS en HBS aan het werk gezien, zonnetje erop, jasje uit, drukte van belang. Nychal L’Ami speelde zijn driehonderdste wedstrijd voor FS 1 en werd ook nog eens “man of the match”; logisch! Pa L’Ami was getuige en dus bij Ab op de foto. Nog een naam als uitzondering: good-old Martijn Hendriks representeerde HBS en we konden in de rust even bijpraten. Wereld-club-man! Sta je zeer kort voor tijd met 1-0 voor en denk je de winst binnen te slepen. Zat er dik in, maar ondanks fenomenaal keeperswerk van Petter van Pruijssen, toch de (verdiende) 1-1. Leiding in handen van ervaren Arthur Midden, met assistentie van Cihad Kucuksen en Raimon de Rooi, die na afloop de bekende flesjes Voorburgse Tripel ontvingen uit handen van Joost. Genoeg namen en dus einde verhaal.
Met een toekomst-toost met en van Jean voor de VvG met Arie en mij!