ADO Den Haag heeft het trainingskamp in Zeeland afgesloten met een oefenduel tegen het Belgische KMSK Deinse, dat – net als de Hagenaars – op het tweede niveau uitkomen. Het werd 1-1, maar er had meer ingezeten voor de equipe van Kalezic.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Aad van der Knaap
Weinig veranderingen in de ploeg die woensdag nipt onderuitging tegen Zulte Waregem. In het centrum van de defensie mocht Silvinho Esajas starten in de plaats van Daniël Granli, die weer niet fit was. In het doel stond nu weer Hugo Wentges in de plaats van Tim Coremans. Bij de opponent uit België een oude bekende: Dhoraso Klas, die in de basis mocht starten van zijn trainer, de Argentijn Hernán Losada.
ADO Den Haag kwam goed uit de startblokken. In de eerste minuut kwam de bal vanaf rechts van de meegekomen Steven van der Sloot bij Rafael Struick (die weer in de spits mocht beginnen), die probeerde Alex Schalk voor het doel te bereiken, maar laatstegnoemde kon de bal net niet raken om succesvol te zijn. Een minuut later was de Haagse ploeg dicht bij de openingstreffer. Uit een hoekschop van Daryl van Mieghem kopte Matteo Waem bij de tweede paal net naast.
Na die openingsfase was er van weinig krachtsverschil sprake, al was ADO Den Haag wellicht wat meer op de helft van Deinze te vinden. Echte gevaarlijk werd het niet voor beide doelen. Pas na krap een half uur een mogelijkheid voor ADO Den Haag. Na zwak uitverdedigen aan Belgische zijde kreeg Jari Vlak balbezit en schoot vanaf de rand van de zestien de bal net naast het doel van keeper Nacho Miras.
Deinze speelde fanatiek en dat leverde de ploeg in kort tijdsbestek twee gele kaarten op. Guillaume de Schryver zag geel wegens het vasthouden van Silvinho Esajas en Christophe Janssens maakte zich nogal kwaad op de leidsman, toen deze niet floot bij een overtreding van Steven van Slooten en kreeg ook het geel getoond. Met nog negen minuten op de klok probeerde Alex Schalk het met een diagonaal schot van afstand, maar de doelman van Deinze reageerde attent op de schuiver. En omdat de Belgen ook verder niet gevaarlijk werden, was een 0-0 stand bij rust het logische gevolg.
Trainer Darij Kalezic bracht in de rust geen wijziging aan in zijn team. Ook na de doelwisseling kende ADO Den Haag een goede start. Binnen twee minuten probeerde Joel Ideho het met een schot in de korte hoek, maar de bal verdween in het zijnet. Vlak daarna waagde Rafael Struick het, maar zijn inzet was een eenvoudige prooi voor doelman Miras. Verder gebeurde er weinig in het eerste kwartier na rust. Na een uur maakte bij ADO Den Haag Finn de Bruin plaats voor Kürsad Sürmeli (die gelijk de aanvoerdersband overnam van Schalk) en liep Matteo Waem tegen geel aan na een overtreding op Tuur Dierckx. Bij Deinze verliet Dhoraso Klas het veld en voor hem kwam Mamadou Kone.
In de 73e minuut kwam ADO Den Haag aan de leiding. Keek de ploeg van Kalezic in de voorgaande oefenduels als eerste steeds tegen een achterstand aan, nu knikte Waem fraai raak bij de tweede paal na een hoekschop van Daryl van Mieghem: 1-0. De vreugde was van korte duur, want nog een minuut later gaf het scorebord de 1-1 aan. Een verre uittrap van doelman William Dutoit (vervanger van Miras) verraste de Haagse sluitpost Hugo Wentges en de bal plofte zonder door iemand te zijn aangeraakt tegen het net. (,,Vooral sneu voor Hugo de manier waarop z’n goal valt”, liet Kalezic na afloop weten).
Toch kreeg ADO Den Haag niet veel later een prima mogelijkheid weer op voorsprong te komen. Jari Vlak bereikte met een knappe crosspass Daryl van Mieghem die alleen voor doelman Dutoit opdook, maar de Belgische doelman redde fraai met de voet ten koste van een hoekschop. In de slotfase nog twee wissels bij ADO Den Haag. Keanu Does voor Matteo Waem en Lorenzo Maasland voor Daryl van Mieghem.
De ploeg uit de Residentie moest het duel overigens nog beëindigen met tien man. De eerder in de wedstrijd voor Ronny Boakye ingevallen Devyn Payne mocht van de af en toe warrig fluiten scheidsrechter Wolff met rood gaan douchen in de laatste officiële minuut wegens het neerleggen van de doorgebroken Christophe Janssens, die overigens ook een overtreding op Payne maakte. De Belgen deden vervolgens niets met de vrije trap op een fraaie plek, rand zestien recht voor het Haagse doel. Thibaut van Acker schoot de bal hoog over. Het bleef dus bij die 1-1. ADO Den Haag rest nog één oefenduel, tegen competitiegenoot Jong AZ.
Opstellingen
ADO Den Haag:
Wentges; Van der Sloot, Esajas, Waem (82. Does), Boakye (73. Payne); Vlak, De Bruin (60. Sürmeli), Schalk; Van Mieghem (84. Maasland), Struick, Ideho.
Basisoptelling KMSK Deinze:
Miras; Almenera, Prychynenko, Schuermans, Janssens; Klas, Van Acker, De Schryver; Dierckx, Musuayi, Van Landschoot.
Zondag op deze website video-interviews met trainer Darije Kalezic en technisch-directeur Joris Mathijsen.












































