FC ’s-Gravenzande en FC Lisse hebben het wel geprobeerd, maar beide teams bleken niet in staat om een gat te vinden in de vijandelijke defensie. Ook de extra tijd leverde niets op, zodat het duel eindigde zoals het begonnen was: 0-0.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Pieter Vermeer
Voorafgaand aan het duel werd een minuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van FC ’s-Gravenzande-lid Jan Brinkman.
FC Lisse startte met in de basis Danny Bakker en Kevin van der Zwet, die vorige week in de tweede helft het verschil maakten. In de eerste minuten speelt FC Lisse goed in balbezit en straalde rust uit. FC ’s-Gravenzande kreeg wat kansjes, maar Gijs de Bruin verrichtte verdedigend goed werk. Na twaalf minuten een mogelijkheid voor de bezoekers, maar na een voorzet van Max Hudepohl was er niemand meegekomen om af te ronden.
Halverwege het eerste bedrijf een kans voor FC ’s-Gravenzande via Kaylan Muis, maar de Lisse-doelman redde prima. Na vijfentwintig minuten een foutje van de FC Lisse-goalie, maar de paal bracht redding voor de bezoekers. Na dik een half uur scoorde Sil van Ooijen de openingstreffer voor de gastheren, maar de treffer werd wegens buitenspel geannuleerd. Acht minuten voor rust nog een kans voor Kevin van der Zwet van FC Lisse, die zijn tegenstander wist uit te kappen, maar na zijn schot vloog de bal over het Westlandse doel. Geen treffers dus bij rust: 0-0.
FC ’s-Gravenzande kwam sterk uit de startblokken. Eerst een kopbal van Frank Broos en vlak daarna een kans voor Sil van Ooijen, maar FC Lisse-doelman Verswijveren bracht uitstekend redding. Nog voordat er een uur gespeeld was, de eerste twee wissels aan de kant van FC Lisse. Onder meer Max Hudepohl ging naar de kant. Na dik een uur maakte bij FC ’s-Gravenzande Kaylan Muis plaats voor Twan van Meerten. Een foutje van Gijs de Bruin kwam FC Lisse bijna duur te staan, maar Sil van Ooijen schoot in een één-tegen-één situatie de bal over het doel. Vervolgens een kans aan de nadere kant voor De Kruijs, maar doelman Edgar Leerdam had een prima redding in huis.
Met nog een dik kwartier te gaan de volgende wissel bij FC ’s-Gravenzande. Pascal Broch maakte plaats voor Dano van Leeuwen. Vlak daarna een kansje voor Frank Broos, maar hij raakte de bal niet lekker. FC Lisse leek in die fase wat meer het initiatief te nemen. Tien minuten voor tijd weer twee wissels bij de bezoekers en een minuut later volgde trainer Mike Jonk van FC ’s-Gravenzande met een tweetal verse spelers. Yuri Westhoff en Daan van de Burg kwamen in het veld voor Frank Broos en Tyler Mulder. Met nog vijf minuten te gaan kon het duel nog alle kanten op. FC Lisse zette hoger druk, waar FC ’s-Gravenzande loerde op de counter. Sil van Ooijen zag een inzet voorlangs het FC Lisse-doel gaan.
Twee minuten voor tijd de laatste wissel aan FC Lisse-kant. Jaap Zwetsloot ging eruit en voor hem kwam Joshua Emegha. De stand was nog 0-0 en er kwamen drie minuten extra tijd bij. Diezelfde Emegha ging er goed doorheen, maar werd neergehaald en dat kostte Ardi Luijendijk nog een gele prent. De vrije trap rand zestien leverde voor FC Lisse niets op. In plaats van drie extra minuten werden het er nog zes, maar gescoord werd er niet meer, het bleef op het Juliana Sportpark 0-0.