Vrouwen 1e Divisie A/1e klasse A: Volle buit voor Jong ADO Den Haag en Forum Sport

Jong ADO Den Haag boekte een eenvoudige zege op Jong Telstar en neemt nu de tweede plaats in achter Jong Ajax. Forum Sport won moeizaam, maar terecht van Wartburgia 2.

Tekst: Roland van der Linden

1e Divisie A

Jong Telstar 1963 VR – Jong ADO Den Haag VR

De Haagse vrouwen leverden een goede prestatie tegen de laagvlieger. Na zeven minuten nam Floortje Bol de 0-1 voor haar rekening. Bol zorgde ook voor de 0-2 na iets meer dan een half uur gespeeld te hebben. In de tweede helft kon Jong ADO Den Haag de score verdubbelen. Fien Leijdekker en opnieuw Floortje Bol waren trefzeker: 0-4.

1e klasse A

Forum Sport VR – Wartburgia VR2

In de eerste helft was het bar en boos wat de ploeg uit Voorburg liet zien volgens trainer Marco Sloos (foto). Forum Sport toonde geen passie, geen beleving, zette geen druk en leed veel balverlies.  De bezoeksters kwamen dan ook op een 0-1 voorsprong.

Na een donderspeech tijdens de rust stond er na de thee een heel andere ploeg op het veld. Forum Sport was heer en meester en kreeg kans op kans, maar de 0-1 bleef maar op het scorebord staan. Een schot van Nora Bruinsma werd van de lijn gekopt en een kopbal van Taria Doornkamp was hetzelfde lot beschoren.

In de 88e minuut liep Roxxane Vissers goed de diepte in en haalde in één keer uit: 1-1. 1. Forum Sport was bevrijd en ging op zoek naar de overwinning. Karen Masuda passeerde aan de linkerkant drie speelsters en  legde de bal netjes terug op Zoey van der Hulst, die voor de verlossende 2-1 voorsprong zorgde. Een nuttige overwinning op een stugge ploeg uit Amsterdam, waardoor Forum Sport in het linker rijtje blijft meedraaien.

Lees verder