ADO Den Haag werkte tijdens de interlandbreak donderdagmiddag in het Bingoal Stadion een oefenduel af tegen NAC Breda. Van een eerste elftal was bij ADO Den Haag duidelijk geen sprake. NAC trok met 0-2 aan het langste eind door twee vroege doelpunten.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Eric de Wit
De thuisploeg startte met Hugo Wentges, Matteo Waem, Kusad Sürmeli, Daryl van Mieghem en Lasse Vigen in de basis. Ook NAC Breda kwam niet aan de start met haar sterkste formatie. In de tweede helft werd er aan Haagse zijde veel gewisseld. Op een gegeven moment was alleen Waem de enige speler die regelmatig in de hoofdmacht actief is. Liefst acht spelers uit de jeugdopleiding kregen speelminuten.
Nikiema, Sylla, Esajas en Bonis verblijven in het buitenland doordat zij zijn opgeroepen voor hun nationale team. Tomas, Kilo en Schalk ware ook niet van de partij.
Binnen twaalf minuten stond de – naar later zou blijken eindstand – 0-2 score al op het bord. Al na negen minuten kwam NAC aan de leiding. Roy Kuipers haalde links van het doel diagonaal hard uit en de bal verdween in de bovenhoek: 0-1. Drie minuten later was ook de 0-2 een feit. Uit een hoekschop kopte Fredik Oldrup Jensen de bal midden voor het doel hard onder de lat, onhoudbaar voor doelman Hugo Wentges: 0-2.
ADO Den Haag wist zich nauwelijks echte kansen te scheppen. Maikey Houwaart zag een schot naast gaan en een poging van afstand van Daryl van Mieghem vloog over het Brabantse doel. Ook NAC verscheen enkele malen voor het doel van Wentges, zonder echt gevaarlijk te worden. Met 0-2 brak dan ook de rust aan in een kil en fris stadion.
Trainer Kalezic bracht in de rust vier wijzigingen aan in zijn ploeg. Kürsad Sürmeli, Daryl van Mieghem, Lasse Vigen en doelman Hugo Wentges bleven in de kleedkamer achter. Voor hen kwamen binnen de lijnen Finn de Bruin, Lorenzo Maasland, Amin El Harchaoui (van O19) en doelman Tim Coremans.
ADO Den Haag was de tweede helft wel meer te vinden op de helft van NAC Breda, zonder echt te komen tot uitgespeelde mogelijkheden. Een schotje van Lorenzo Maasland werd een gemakkelijke prooi voor de NAC-doelman. Na een klein uur een goede schietkans voor Dano Lourens, maar die inzet werd geblokt door Casper Staring ten koste van een hoekschop. Op dat moment stond van de hoofdmacht alleen nog Matteo Waem in het veld.
Na ruim een uur op de klok kwamen Joel Ideho en Steven van der Sloot in het veld voor Elias Mohammad en Illajhde Ruijter. ADO Den Haag slaagde er echter niet in om de aansluitende treffer te produceren. Een slap schot van Maasland verdween ruim naast het NAC-doel en aan de andere kant een vrije trap van Roy Kuipers van de bezoekers net buiten de zestien verdween over het Haagse doel.
Ondertussen werd er nog flink gewisseld, ook aan Haagse zijde. Bram Wessling (voor Dano Lourens), Ties Brouwer (voor Matteo Waem), Jayden Tammes (voor Sky Heesen) en drie minuten voor tijd (!) Jari Vlak voor Finn de Bruin, die na rust was ingevallen.
In de stand kwam echter geen wijziging meer, het bleef bij 0-2, een stand die dus al na twaalf minuten op het scorebord stond.
Opstelling ADO Den Haag:
Wentges (46. Coremans); De Ruijter (65. Van der Sloot), Heesen (79. Tammes), Waem (75. Brouwer), Boakye; Surmeli (46. El Harchaoui), Vigen (46. De Bruin (86. Vlak)), Lourens (72. Wesseling), Van Mieghem (46. Maasland), Houwaart, Mohammad (65. Ideho).
Basisopstelling NAC Breda:
Kortsmit; Van den Bergh, Staring, Kostorz, Kaied, Kuijpers, Oldrup Jensen, Royo, Valerius, Mol en Janosek.