In de eerste ronde van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de Halve Maan Cup heeft SEV met 3-1 gewonnen van GSC ESDO. SEV was over de hele wedstrijd duidelijk de betere ploeg en had de score nog veel hoger kunnen laten uitvallen. Dankzij een sterke tweede helft stelden de Leidschendammers de overwinning veilig.
Tekst: Roland van der Linden
In de eerste helft was SEV dominant met verzorgd en snel spel. De ploeg van trainer Arjan Kortleven (foto) creëerde diverse kansen, maar de scherpte in de afronding ontbrak. Ondanks het overwicht van de thuisploeg bleef het tot aan de rust 0-0.
Na de hervatting bleef SEV druk zetten. Na een kwartier kon Michael Bolleboom de ban breken met een goed geplaatste schuiver in de hoek na een fraaie combinatie door het middenveld: 1-0. Na de verdiende openingstreffer kreeg SEV zichtbaar vertrouwen en kon niet veel later de score verdubbelen. Arya Farsi rondde koel af na een snelle counter.
Het duurde niet lang voordat Farsi ook de 3-0 voor zijn rekening nam met een hard schot in de bovenhoek. SEV had het duel volledig onder controle, maar kreeg toch nog een tegentreffer te verwerken. GSC ESDO scoorde uit één van haar spaarzame aanvallen via Boukhari de 3-1.