Forum Sport moest het op eigen veld opnemen tegen Zwaluwen Vlaardingen. Geen onbekende ploeg voor Forum Sport, want vorig seizoen speelde Forum Sport in Vlaardingen tegen die club voor de beker. Forum Sport wist daar toen te winnen.
Tekst: Jean Nederlof | Foto’s: Rick Dorst
Nu was het een competitiewedstrijd. Zwaluwen staat hoog op de ranglijst en onder leiding van trainer Luigi Bruins is het elftal bezig met een goed seizoen. Forum Sport daarentegen zit nu even in de hoek waar de klappen vallen en moest ook deze wedstrijd weer aantreden met veel invallers als gevolg van blessures.
Onder barre weersomstandigheden, harde wind en veel regen, had Forum Sport het moeilijk tegen de ploeg uit Vlaardingen. In het begin een goede kans voor Forum Sport toen rechterspits Amin Nasri de bal op maat voortrok van rechts. Gelegenheidsspits Mike de Graaf timede net verkeerd.
Zwaluwen werd sterker en controleerde meer en meer de wedstrijd. In de negende minuut schoot Mohammed Lamsiah na een aanval over veel schijven de 0-1 binnen. Ondanks het veldoverwicht van de bezoekers hield Forum Sport de eerste helft stand en wist het de schade te beperken tot 0-1.
Na rust schakelde Zwaluwen Vlaardingen een tandje bij en werd het voor Forum Sport zo mogelijk nog lastiger. Het liep niet echt lekker en door de noodgedwongen vele mutaties was het niet meer de vraag of Forum Sport zou verliezen, maar meer met hoeveel. Het werd 4-0 voor de gasten. Een hattrick van Mohammed Lamsiah en een treffer van Eric Fortes. De uitstekende scheidsrechter De Waard floot na precies negentig minuten voor het einde.
Forum Sport moet proberen zo snel mogelijk uit de dip te komen. De eerste tien wedstrijden van de competitie hebben laten zien dat er genoeg kwaliteit in het elftal zit. Met de terugkeer van een aantal vaste krachten en met aanvulling van de talentvolle spelers die al regelmatig meedoen, heeft het elftal een mix die zeker punten gaat opleveren. Volgende week gaat Forum Sport op bezoek bij Capelle, de laatste wedstrijd voor de winterstop. Zwaluwen Vlaardingen (de nummer twee) speelt thuis tegen de nummer één, XerxesDZB.