3e Divisie: TOGB komt terug van achterstand en pakt punt tegen Blauw Geel’38

In de laatste speelronde van de eerste seizoenshelft, heeft TOGB op eigen veld na een 0-1 achterstand bij rust, een punt gepakt. Vroeg in de tweede helft kwamen de gasten vanaf de strafschopstip op 0-2. Na een gemiste elfmeter van TOGB leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Brabanders. Via een rake kopbal van Glenn Zandbergen en een prachtige treffer van de weer fitte Adam Bensalah trok de formatie van Jonk de stand gelijk en zorgde er met het gelijke spel voor dat niet Blauw Geel’38 maar Hoek als winterkampioen de geschiedenisboeken ingaat.

Tekst: Ron Fruining       |      Foto’s: Perry Biemans

TOGB-Doelman Moreno Zwarteveld voorkwam na bijna een kwartier wedstrijd een vroege achterstand. Met een magnifieke redding keerde de sluitpost een inzet van de gasten ten koste van een hoekschop. De hoekschop voor de gasten kon niet worden opgeruimd door de TOGB-verdediging, waar Blauw Geel via Migiel Zeller gebruik van maakte. De bal beroerd door Zeller eindigde in het TOGB-doel: 0-1.

Schaars

Kansen bleven schaars voor de helftwissel. Blauw Geel was via Hidde van Dijk tweemaal dreigend, maar niet doeltreffend. TOGB was niet bij machte om voor de rust de achterstand weg te werken en mocht van geluk spreken dat een Brabantse counter op slag van rust Blauw Geel niet naar een ruimere voorsprong bracht.

Een tweede Veghelse treffer kwam er wel snel na de thee.  Een handsbal van TOGB in de eigen zestien werd door scheidsrechter Te Kloeze als opzettelijk beoordeeld en de bal ging op de stip. Dave de Meij haalde namens de gasten doeltreffend uit en liet TOGB-doelman Moreno Zwarteveld balend achter: 0-2.

Minuten maken

Bij TOGB is de blessuregolf gekeerd en keren spelers terug. Het ritme van deze spelers is echter nog niet op het niveau dat er vanaf de aftrap gestart kon worden. Na ruim een uur wedstrijd kwamen de herstelde Adam Bensalah en Jordan Weegman Mo el Yakoubi en Sasha Sandvliet aflossen. Koud in het veld duelleerde Bensalah met Blauw Geel-verdediger Voets, die aan de noodrem trok binnen de Veghelse zestien. Blauw Geel sluitpost Alessio Budel pakte de door Adam Bensalah te zacht ingeschoten elfmeter ten koste van een corner. Uit deze hoekschop viel echter alsnog de verdiende aansluitingstreffer. Glenn Zandbergen kopte volledig vrij binnen: 1-2.

Erop maar niet erover

TOGB rook bloed. De Brabanders hinkten op twee gedachten en dat bleek geen goede raadgever. Met nog een kwartier te spelen was het Adam Bensalah die met veel gevoel de 2-2 liet aantekenen. Vanaf de linkerkant kreeg de aanvaller de ruimte, kwam naar binnen en liet rand zestien met veel gevoel de bal richting de verre winkelhaak vertrekken. Op de inzet van Bensalah had doelman Alessio Budel geen antwoord en de bal verdween onder luid gejuich van de TOGB-aanhang in het doel: 2-2. In de slotfase mocht gastheer TOGB zelfs aanspraak maken op de overwinning. De altijd zeer ijverige en energieke Daley Uythof kreeg vlak voor tijd een reuzenkans op de 3-2. Nu was Blauw Geel-doelman Budel echter een sta-in-de-weg voor de derde TOGB-treffer, waardoor de Brabanders in ieder geval met een punt huiswaarts konden keren en geen nieuwe averij opliepen in de titelstrijd met Hoek.

Adam Bensalah

TOGB kan terugkijken op een prima eerste seizoenshelft. De ploeg van trainer Jonathan Jonk is terug te vinden op plek acht met vijfentwintig punten en een positief doelsaldo van plus zes.

(Klik HIER voor meer foto’s van TOGB-Blauw Geel’38)

Lees verder