Met een ruime overwinning op Aarlanderveen blijft FC Zoetermeer goed meedraaien in de strijd om de bovenste plaatsen. BSC’68 verliet de laatste plaats door een zege op concurrent ASC.
Tekst: Roland van der Linden | Foto’s: Robert Bakker
FC Zoetermeer – Aarlanderveen
Na een geslaagd trainingskamp in Sevilla begon FC Zoetermeer met een thuiswedstrijd tegen Aarlanderveen. De thuisploeg begon sterk aan het duel en dat resulteerde na goed druk zetten van Björn van Heijst in de 1-0. In de gelijk opgaande wedstrijd kwam het zoekende FC Zoetermeer op 2-0.De hardwerkende Djamil El Messaoudi schoot op aangeven van Dennis Wareman de bal in de touwen. Aarlanderveen kwam meer in de wedstrijd en maakte na een goede actie de aansluitingstreffer: 2-1.
Na de thee was FC Zoetermeer de bovenliggende partij en dicteerde het spel. Op aangeven van Brandon Zigo Tichem was het weer Björn van Heijst die de 3-1 scoorde. De thuisploeg kreeg de nodige kansen, maar kon zichzelf niet te belonen. Na een ruim uur bepaalde Björn van Heijst opnieuw uit een bal van Tichem de eindstand op 4-1.
ASC – BSC’68
BSC’68 was nog niet compleet vanwege blessures. De club uit Benthuizen begon redelijk aan het duel en kreeg een aantal kansjes waaruit het had kunnen scoren. Ook ASC kreeg twee mogelijkheden om te scoren. In de tweede helft startten de bezoekers matig, maar de ploeg van trainer Abdullah Sari kwam daarna goed op gang. Na wat omzettingen kon BSC’68 de controle op het middenveld krijgen. Na drie gemiste kansen van de bezoekers, kon ASC onverwacht scoren. Na een domme overtreding kreeg Jelle Verhoef rood en kwam BSC’68 met tien man te staan. Toch greep BSC’68 de winst. Ivan Ritzen was met twee treffers verantwoordelijk voor een belangrijke zege voor BSC’68.