ADO Den Haag wilde voor een volgepakt Bingoal Stadion (ruim 14.000 toeschouwers) in haar jubileumduel (120-jarige verjaardag van de club) zo graag een goed resultaat neerzetten. De ploeg van Darije Kalezic moest alles uit de kast halen en slaagde in blessuretijd in haar opzet: 2-1 winst op FC Eindhoven.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Aad van der Knaap
ADO Den Haag werd opgericht op 1 februari1905. Het competitieduel tegen FC Eindhoven stond dan ook in het teken van het 120-jarig jubileum. Er waren diverse sfeeracties, vuurwerk voor de wedstrijd, spelen in een speciaal jubileumshirt.
Trainer Kalezic had Lorenzo Maasland en Dano Lourens in de basis opgesteld, omdat Alex Schalk en Joel Ideho nog steeds geblesseerd zijn. De wil van de spelersgroep om er een mooie wedstrijd van te maken was duidelijk aanwezig, maar het begin was een grote teleurstelling. Al na drie minuten keek ADO Den Haag namelijk tegen een 0-1 achterstand aan. Niet scherp verdedigen gaf ex-ADO Den Haag-speler Evan Rottier de kans om de 0-1 binnen te tikken.
ADO Den Haag wilde zo snel mogelijk de bakens verzetten en terugkomen in de wedstrijd. Het was echter richting doel FC Eindhoven allemaal wat slordig, zodat het duurde tot de negentiende minuut voordat de thuisploeg echt gevaarlijk kon worden. Steven van der Sloot trok de bal langs de grond goed voor, maar Lee Bonis raakte de bal niet echt lekker, waardoor het speeltuig voorlangs ging. Zeven minuten later een nieuwe mogelijkheid voor ADO Den Haag. Uit een vrije trap van Daryl van Mieghem kopte de meegekomen Matteo Waem goed in, maar doelman Jorn Brondeel bleef de situatie meester.
Dano Lourens ging even later goed door, kwam tot een schot, maar vond ook Brondeel op zijn weg. Tien minuten voor rust een gevaarlijke situatie voor het Haagse doel. Evan Rottier vond invaller Rangelo Janga, maar doelman Kilian Nikiema redde attent. Ondanks veel balbezit moest ADO Den Haag toch met een 0-1 achterstand de rust in. Opvallend aan Haagse zijde waren wel de droevig genomen hoekschoppen in het eerste bedrijf, met name door de jonge Lorenzo Maasland. De ballen kwamen allemaal op kniehoogte aan bij de eerste paal.
In de pauze hield trainer Dano Lourens in de kleedkamer achter en bracht nieuwkomer Luka Reischl. Net als FC Eindhoven in de eerste helft, had ADO Den Haag nu maar drie minuten nodig om langszij te komen. De eerste goede hoekschop aan Haagse zijde – van Daryl van Mieghem – werd bij de eerste paal door centrale verdediger Diogo Tomas binnengekopt: 1-1. ADO Den Haag voerde vervolgens de druk op, was veel in balbezit en ging op jacht naar een voorsprong. FC Eindhoven bleef op eigen helft hangen en gokte op een spaarzame counter.
Vlak na de 1-1 probeerde Van Mieghem het met een schot van afstand, dat echter naast het Brabantse doel verdween. Na dik een uur leek Lee Bonis het vijandelijke strafschopgebied in te gaan, maar werd neergelegd. De uiterst matig fluitende Stan Teuben gaf geel, terwijl het toch veel weg had van een doorgebroken speler en dus rood meer op zijn plaats was geweest. Trainer Kalezic bracht twee aanvallende wissels in Isaac Dijkhuizen en Jaynilson Geoffery en geloofde er tot het bittere eind in. Bij FC Eindhoven moest Daan Huisman wegens tweemaal geel (de tweede was heel knullig) met rood eerder gaan douchen. Arbiter Teuben trok – terecht – ruim tijd bij en in de 97e minuut kreeg ADO Den Haag dan toch de beloning met de winnende treffer van Sekou Sylla: 1-2. De ellende was nog niet compleet voor de bezoekers, want ook Evan Rottier moest er nog met rood af wegens een overtreding op doelman Nikiema. Had de scheidsrechter die kaart niet gegeven, had verder er niemand om getreurd. Dat winnende doelpunt van de gastheren deed het Bingoal Stadion ontploffen en restte er nog een lange tocht van de spelers langs de tribunes.
Opstellingen
ADO Den Haag:
Nikiema; Van der Sloot (84. Geoffery), Tomas, Waem, Sylla; Kilo, Vlak, Lourens (46. Reischl); Van Mieghem, Bonis, Maasland (71. Dijkhuizen)
FC Eindhoven:
Brondeel; Persyn, Seedorf, Van Aarle, Douglas; Dorenbosch, El Bouchataoui, Huisman; Blummel, Rottier, Deenen