Als insider pur sang ademt Jan-Hermen de Bruijn zijn leven lang al ADO, FC Den Haag en ADO Den Haag. Hij schreef al twee boeken over zijn club, met als titels Cruijff, Happel, Mansveld en Maradona en Jol, Berg, Haak en Holland Sport, respectievelijk deel 1 en 2 van zijn serie Goed bewaarde ADO-geheimen.
Nu verschijnt deel 3: De Chinezen en The Rolling Stones. Daarin onthult De Bruijn stap-voor-stap hoe dankzij hem ADO Den Haag destijds (2013-2015) in contact kwam met ‘De Chinezen’, die de club na tien maanden touwtrekken uiteindelijk overnamen van eigenaar Mark van der Kallen.
Aan de hand van officiële documenten en getuigenissen wordt ook dit bijzondere ADO-geheim nu openbaar. Dat de auteur geen blad voor zijn mond neemt, mag duidelijk zijn. Dat velen verbaasd en geschokt zullen zijn met zijn openbaringen behoeft evenmin uitleg.
The Rolling Stones in het Zuiderpark
Het tweede verhaal in het boek van Jan-Hermen de Bruijn gaat over een op dat moment unieke gebeurtenis, toen, eind mei 1976, The Rolling Stones voor twee concerten naar het Zuiderpark Stadion kwamen. Nog nooit was het daar zo druk geweest, nog nooit waren er in ons land ook zoveel mensen aanwezig bij een openluchtconcert.
Jan-Hermen de Bruijn zat in het organisatiecomité. Vanuit die rol onthult en beschrijft hij waarom de Hells Angels de Stones de oorlog hadden verklaard, waar FC Den Haag tijdelijk heen was gevlucht en hoe The Rolling Stones in een slagerijbusje terecht waren gekomen.
Het door Uitgeverij Nederlandse Sportboeken Club uitgegeven boek bevat 216 pagina’s, tal van bijzondere foto’s en illustraties, kost € 21,95 en is te verkrijgen bij de betere boekhandel of via de Webshop van de uitgever: www.nscboeken.nl
Foto’s (van Jan-Hermen de Bruijn)
11 oktober 2013, Jan-Hermen de Bruijn interviewt voetballer Wang Chu in het Atlantic Hotel, tijdens een bijeenkomst met tientallen Chinese bedrijven
30 maart 2014, Jan-Hermen de Bruijn ziet toe hoe ADO’s eigenaar Mark van der Kallen de hand schudt van United Vansen eigenaar Wang Hui
10 oktober 2014, Jan-Hermen de Bruijn en Mo Hamdi doen bij Voetbal Inside uit de doeken hoe het nu precies zit met ‘de Chinezen’; Jan Boskamp en Johan Derksen luisteren geïnteresseerd mee
29 en 30 mei 1976, chaos in het Zuiderpark Stadion, want The Rolling Stones zijn op bezoek…
Eén van de meest waardevolle souvenirs van Jan-Hermen de Bruijn: de van de drumkit van Charlie Watts stiekem afgehaalde playlist van the Stones