Bondscoach Ronald Koeman heeft nog altijd geen plekje in de Oranje-selectie voor de topscorer van de eredivisie, Sem Steijn (foto). In de aflevering van Studio Voetbal afgelopen zondagavond legde keuzeheer Koeman uit waarom de Hagenaar nog steeds niet is geselecteerd.
Tekst: Peter Petit
De bondscoach keek eerder die dag met grote interesse naar de verrichtingen van Steijn het competitieduel van FC Twente tegen laagvlieger Almere City. Steijn scoorde in dat duel zijn twintigste doelpunt van het seizoen, maar kon niet verhullen dat hij een moeizame wedstrijd speelde, net als de rest van zijn team.
Tweede spits
Koeman liet weten dat Steijn over een aantal ‘grote wapens’ beschikt, maar ook dat hij momenteel nog een aantal concurrenten voor zich moet dulden. De bondscoach zei verder dat hij en zijn staf Steijn in een aantal wedstrijden hebben bekeken en tot de conclusie zijn gekomen dat hij over meerdere grote kwaliteiten beschikt. De bondscoach: “Sem maakt veel goals, hij speelt heel diep als aanvallende middenvelder. Als FC Twente de bal heeft, speelt Steijn bijna als tweede spits. Dan is hij heel slim en zakt hij opeens uit bij een voorzet.”
Nadat Sam Lammers, plaatsvervanger van de aan zijn teen geblesseerde Ricky van Wolfswinkel, door trainer Joseph Oosting was vervangen, eindigde Steijn de wedstrijd ook als spits.
(Foto: Orange Pictures)