Deze week neemt hoofdtrainer Tim Kolmus ons mee in zijn voorbereiding op een wedstrijd. Kolmus is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Haagse Politie Sport Vereniging. Eerder was hij trainer bij vv HMC, MSV’71 en het tweede elftal van HMSH. Als voetballer was Kolmus in de jeugd actief bij Westlandia, MSV’71 en Excelsior Maassluis en bij de senioren droeg hij de kleuren van MSV’71.
Zoals elke vereniging zijn uitdagingen heeft, heeft HPSV natuurlijk ook haar uitdagingen. “Mijn ervaring met HPSV is dat de vereniging staat voor een goede organisatie met fijne , betrokken mensen, waardoor je deze uitdagingen wel wilt aangaan”, aldus Kolmus.
“In onze prima selectie hebben veel spelers wisselende diensten en kunnen ze bovendien ook op elk moment oproepbaar zijn. Dit geldt ook voor de spelers die niet bij de politie werken. Daar hebben we mee te maken bij HPSV en op dit niveau. Daarom is het belangrijk dat iedereen dit ook weet en accepteert. Het communiceren hierover vraagt wel om communicatie op het hoogste niveau en in verschillende talen, et cetera. Dat je dan de trainingen daar zoveel mogelijk op afstemt, is evident. Dat doen we door een mix in te brengen van enerzijds plezier en anderzijds het verhogen van de voetbalconditie. Dit lukt natuurlijk niet altijd, maar de intentie is er. Het aandachtgeven aan teamtactisch trainen krijgt hierdoor wel minder aandacht. We vangen dit op door trainingen te geven aan de hand van het trainen van spelprincipes.”
Werkroosters aanpassen
“Maandag- en donderdagavond zijn onze trainingsavonden. De maandagavond is wel ongelukkig gekozen, maar dat heeft te maken gehad met de omstandigheid van ons veld. Mocht het veld namelijk niet bespeelbaar zijn, dan kunnen we makkelijker uitwijken naar een andere vereniging ten opzichte van de dinsdagavond. Het vooruitzicht met betrekking tot ons veld voor het komende seizoen ziet er goed uit.
Donderdagavond staat in het teken van het trainen afstemmen op een spelprincipe waar we mee bezig zijn of wat er voor nodig is gezien de tegenstander en het afstemmen met spelers van het tweede team, indien nodig. Omdat voor ons de tegenstander nogal erg verschilt qua niveau, kun je het spel van onze benodigde spelers hierop voorbereiden. Daar bedoel ik mee dat, als je competitieplanning ziet, je in sommige gevallen kan proberen voor enkele spelers een aanvraag te laten doen om de werkroosters aan te passen. Met andere woorden, het is een samenspel met het steeds vooruit kijken met welke spelers wel of niet beschikbaar zijn, welke tegenstanders er op de planning staan, welke spelprincipes aandacht behoeven.”
Progressie
“Ten opzichte van vorig seizoen is er nu dan ook een grotere spelersgroep waar wij uit kunnen putten. Wij weten ook dat de trainingsachterstand ons soms parten speelt en ons een hoop plekken op de ranglijst kost. Al zijn wij zeker niet ontevreden over de resultaten. Maar wij zijn aan het bouwen en kijken dan ook naar het grotere plaatje dus over een langere periode in plaats van de ‘quick wins’. Voor het komende seizoen zijn we dan ook bezig om de spelersgroep uit te breiden en zoeken we nog gerichte versterkingen.”