2e Divisie: Scheveningen verzuimt in de beginfase tegen AFC te scoren

Scheveningen moest in speelronde 27 op sportpark Houtrust aantreden tegen het op de vierde plaats staande AFC. Na een goede start van Scheveningen en kansen in de eindfase van een wedstrijd, die als lastig werd betiteld, moesten de schollenkoppen toch accepteren dat AFC met drie punten huiswaarts kon gaan.

Tekst: John Carlier

De aanvangsfase van de wedstrijd beloofde veel goeds voor Scheveningen, want in de derde minuut kreeg het team van trainer John Blok al een reële kans om te scoren. Mike de Niet (foto) ontving na een goede aanval de bal en had de hoek voor het uitzoeken, maar zag zijn schot door een perfecte redding van de keeper nog net tot corner worden getikt. Een goede start van Scheveningen dat zelfs in de zevende minuut een tweede mogelijkheid kreeg om op voorsprong te komen. Dit keer had Taygeorni Elvilia de score op 1-0 kunnen brengen, maar ook zijn schot werd op formidabele wijze door de keeper gestopt. Na deze mogelijkheden leek het kruit al verschoten te zijn, want AFC nam het initiatief over. Dit leidde wel tot twee corners en een mogelijkheid voor Matthijs Jesse, die zijn kopbal net over de lat zag gaan en dus niet tot het openingsdoelpunt leidde.

Corners

Tot de negenentwintigste minuut domineerde AFC waarbij het team de mogelijkheid kreeg om via drie corners gevaarlijk te worden, maar weer was Sven van der Maaten in goede vorm en wist een achterstand te voorkomen. Toch kwam geheel onverwachts AFC op een 0-1 voorsprong. Via een prachtige snelle aanval kwam de bal uiteindelijk bij Melvin Platje, die Sven van der Maaten geen schijn van kans gaf om de bal te stoppen.

Blessure

De 0-1 stand was wel een juiste weergave van de dominantie die AFC uitstraalde. Toch was die veldmeerderheid niet voldoende om de score voor rust nog op 0-2 te brengen. Voor een deel was dat niet alleen de verdienste van de verdediging, maar ook door de ervaren Tom Beugelsdijk. Maar helaas moest hij na een onschuldige botsing op het  middenveld de wedstrijd als gevolg van een blessure verlaten. Hij werd vervangen door Nabil Sayadi, die uiteindelijk zou kunnen terugkijken ondanks de nederlaag op een goede wedstrijd.

Door de aanvalsdrift van AFC kon de 0-2 niet lang meer uitblijven. Die mogelijkheid kwam in de slotfase van de eerste helft. Matthijs Jesse mocht een penalty verzilveren maar de uitvoering daarvan was uitgesproken slecht. De bal ging huizenhoog over, waardoor de stand tot aan de rust op 0-1 bleef staan.

Counter

Bij aanvang van de tweede helft was de verwachting dat AFC de stand snel zou verhogen, maar tot aan de achtenvijftigste minuut werd het een slaapverwekkende wedstrijd. Wellicht was dat voor de trainer van AFC de aanleiding om te wisselen. Twee verse krachten kwamen erin, die er mede voor zorgden dat de stand op 0-2 werd gebracht. Door weer een snelle counter van AFC kwam de bal bij Matthijs Jesse, die een voorzet op maat gaf en werd de bal door Hagenaar Splinter de Mooij hard in de kruising  gekopt. Een terechte en verdiende 0-2 stand.

Mogelijkheden

Bij deze stand leek de wedstrijd gespeeld, maar toch was het weer Matthijs Jesse die met een perfecte voorzet Cody Claver bereikte, die de bal alleen maar hoefde in te tikken: 0-3. Bij deze stand werd aan beide kanten nog wel gewisseld waarbij in het bijzonder opviel dat Scheveningen nog twee mogelijkheden kreeg om de stand een beter aanzien te geven. Ian van Baalen mocht halverwege de speelhelft een vrije trap nemen die via paal en keeper tot corner werd verwerkt. En invaller Huseyin Dogan kreeg in de vierentachtigste minuut nog een mogelijkheid om te scoren, maar door een prachtige redding van de keeper werd de bal over de lat tot corner getikt.

Uiteindelijk bleef het bij 0-3 en is het nu voor Scheveningen van belang om afstand te blijven houden van ADO’20, waardoor rechtstreekse degradatie kan worden voorkomen en het team zich volledig kan richten op de nacompetitie.

Lees verder