Na een 1-0 ruststand kon VELO in de tweede helft wel meer het verschil maken en met een 3-0 zege op Lyra bereikte de Wateringse ploeg van interim-trainer Rick Hoogendorp de finale van de Westland Accountancy Cup.
Tekst: Louis de Letter
In de eerste helft had VELO wel een licht veldoverwicht, maar bij enkele doelpogingen ontbrak de succesvolle afronding. Luca Bauman zag zijn inzet via doelman Joey Boom en de paal voorlangs gaan, een schot van Abbas Saleem ging net naast het doel en de inzet van Mike Das werd gestopt door de Lyra-doelman.
Ook bij Lyra stond bij enkele counters het vizier niet op scherp met onder meer een schot van Rens van der Meer gestopt door VELO-doelman Deniz Pamuk. Op slag van rust kwam toch de voorsprong voor VELO via Joey Kouters (foto) die, zwaar gehinderd, zijn inzet in het doel zag verdwijnen: 1-0.
Initiatief
In de tweede helft was het eerste wapenfeit voor Lyra met een schot van Rens van der Meer gestopt door VELO-doelman Deniz Pamuk. VELO nam daarna meer het initiatief met bijna succes voor Mike Das, maar zijn schot kon nog net voor de doellijn worden weggewerkt. Invaller Micha Sukkar van der Molen, speler van O23, was in de 62e minuut de gevierde man met zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van VELO. Op aangeven van Luca Bauman speelde Micha Sukkar zijn tegenspeler fraai uit en scoorde beheerst in de verre hoek: 2-0. Rond de 75e minuut bepaalde invaller Lars de Jong, diep gestuurd door Abbas Saleem, de eindstand op 3-0. In het laatste kwartier probeerde Lyra nog wel de eretreffer te maken, maar schoten van Sam de Brabander en Marc den Toom werden bekwaam gestopt door VELO-doelman Deniz Pamuk.
Vijftiende keer finalist
Met deze overwinning gaat VELO voor de vijftiende keer naar de finale van dit toernooi. Tegenstander is de winnaar van de wedstrijd tussen FC ‘s-Gravenzande en Westlandia (zon). De finale wordt gespeeld op zaterdag 21 juni, bij vv Naaldwijk, aanvang 17.00 uur.