O23 2C: FC Zoetermeer heeft nog kans op handhaving ondanks nederlaag

Tegen een vrijuit voetballend Nieuwerkerk kon FC Zoetermeer niet voor een verrassing zorgen. De formatie van trainer Louis Hak (foto) staat door de 0-2 nederlaag op een zevende plek en moet volgende week van RVVH winnen om nog kans te houden op handhaving. Spijkenise mag dan niet haar duel met kampioen XerxesDZB winnen.

Tekst: Roland van der Linden

In de eerste twintig minuten was de spanning bij de Zoetermeerders zichtbaar. Nieuwerkerk kreeg de eerste kansen, maar wist die niet te benutten. FC Zoetermeer kwam daarna beter in haar spel en een aantal keer goed voor het vijandelijke doel, maar dit leverde niets op. Rond de dertigste minuut kon Dylan Piket een voorzet van Björn van Heist net niet binnenglijden.

Na de hervatting kwam de thuisploeg sterker voor de dag en ging de duels feller aan. Twee acties van Van Heijst leverden wel gevaar op, maar geen scoringsmogelijkheid. Na kansen over en weer kon Nieuwerkerk scoren uit een diepe bal die niet goed verwerkt werd door de achterhoede van FC Zoetermeer. De ploeg van Louis Hak zag diverse kansen stranden. Vlak voor tijd gooide Nieuwerkerk het duel op slot: 0-2.

 

Lees verder