Voor Wippolder zijn het onzekere dagen. De formatie van trainer Mark Moen wist zich zaterdag uit tegen RKDEO niet veilig te spelen. De Delftenaren verloren met 2-0. Omdat het degradatieduel tussen Voorschoten’97 en LFC werd gestaakt, zit Wippolder nu in de wachtkamer.
Tekst: Ton Beije | Foto: Dennis Jouvenaar
De KNVB heet haast en heeft het restant van Voorschoten’97-LFC al voor komende dinsdag vastgesteld op sportpark Adegeest, te beginnen om 20.00 uur. Er is nog een stukje eerste helft en een gehele tweede helft te spelen, te beginnen bij een 0-0 stand.
Het duel werd door scheidsrechter Ruben Kooy gestaakt, omdat hij zich bedreigd voelde. Het begon met een gele kaart voor een speler van LFC. Vervolgens ging ook de trainer van LFC, oud-prof Saïd Boutahar, zich ermee bemoeien en kreeg na tweemaal geel de rode kaart voorgehouden. De arbiter verliet onder politiebegeleiding het sportpark.
Blijft het gelijk, dan gaat Wippolder de nacompetitie in voor behoud van een plek in de eerste klasse. Wint één van beide teams, dan ontloopt die ploeg directe degradatie en gaat de nacompetitie in. De verliezer en Wippolder zijn dan het kind van de rekening.
Bij Wippolder spreekt men van competitievervalsing. De Delftse club heeft hierover inmiddels een brief gezonden naar de KNVB.