Op het veld van vv Smitshoek stonden Quick O23 en Barendracht O23 tegenover elkaar in de bekerfinale. De Haagse ploeg maakte er een fysiek duel van en kwam als winnaar uit de strijd. De Haantjes staan nu ook nog in de eindstrijd van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de O23 Cup op zaterdag 14 juni aanstaande op het terrein van RKAVV tegen FC Zoetermeer O23.
Tekst: Roland van der Linden
Barendrecht had het lastig met het spel van Quick. Keeper Maxim Kooiman voorkwam een vroege achterstand van Barendrecht na een kans van Boris van der Wiel. Even later liet de Barendrecht-defensie zich opnieuw aftroeven en kon Quick wel scoren. Manu Kranenburg leverde een strakke voorzet af op Mels Lukassen: 1-0. Barendrecht herstelde zich snel van de matige start. Uit een scrimmage schoot Tom van Oost de 1-1 binnen. De Haantjes waren niet onder de indruk van de gelijkmaker en bleven de opponent fysiek onder druk zetten. Barendrecht-speler Giaro Strick viel nog voor de rust uit met een blessure.
Na de thee moesten beide teams met een man minder verder na twee rode kaarten. Na een opstootje werden zowel Ryniño Rimon (Barendrecht) en Arda Alan (Quick) van het veld gestuurd. Barendrecht ging in de tweede helft op zoek naar voetballende oplossingen, maar Quick had het tactisch goed voor elkaar en gaf Barendrecht weinig opties. Vanuit een compacte verdediging was de Haagse ploeg levensgevaarlijk in de omschakeling. Het geduld werd halverwege de tweede helft beloond. Quick kwam op een 2-1 voorsprong. Een voorzet van Manu Kranenburg werd door de sterk spelende Badr Akhrif keurig afgemaakt: 2-1.
Na twee keer geel moest ook Aymane Boulhalhoul het veld in de 84e minuut met rood verlaten. Barendrecht probeerde de wedstrijd nog te kantelen, maar de Bongerd-bewoners wisten het verzet van Quick niet te breken. Quick, de ploeg van de naar HVV vertrekkende trainer Laurens Wittmaekers, greep daarmee na het kampioenschap van de Tweede Divisie ook de KNVB-districtsbeker. En daar kan dus nog een beker bijkomen!