Na vele jaren te hebben gespeeld in de top van het amateurvoetbal, de Tweede Divisie, moet Scheveningen volgend seizoen starten in de Derde Divisie. Na het gelijke spel woensdagavond op Houtrust tegen Kozakken Boys, werd het zaterdag een nipte 1-0 nederlaag in Werkendam.
Tekst: Ton Beije
Door deze nederlaag zit het avontuur in de nacompetitie er voor Scheveningen op. De finalewedstrijd met als inzet een plek in de Tweede Divisie volgend seizoen gaat nu tussen Kozakken Boys en vv Noordwijk, dat Harkemase Boys in een tweeluik versloeg.
Door de grote toeloop in Werkendam begon het duel vijf minuten later. Er werd eerste een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van een lid van Kozakken Boys.
Muur
De eerste mogelijkheid in de wedstrijd was al in de zesde minuut voor Scheveningen. De ploeg van trainer John Blok mocht op zo’n meter of twintig van het doel een vrije trap nemen. In inzet van Jari de Jong eindigde in de muur. De eerste tien minuten was de wedstrijd in evenwicht, echt grote kansen deden zich niet voor voor beide doelen. Na een kwartier echter nam de thuisploeg de leiding. Een schot van Corné van Houwelingen werd van richting veranderd en daardoor was doelman Sven van der Maaten volkomen kansloos: 1-0.
Twee minuten later dacht de aanhang van Kozakken Boys weer te kunnen juichen, maar een kopbal van Carlito Fermina verdween maar net naast het doel van Scheveningen. Halverwege de eerste helft kreeg Kozakken Boys een vrije trap te nemen vanaf een ‘lekkere’ plek. De poging van Grad Damen eindigde via de muur in de handen van doelman Van der Maaten. In die fase namen de gastheren het meeste initiatief en hadden het duel onder controle. Aan Scheveningen-kant liep Taygeorni Elvilia tegen een gele kaart op.
Met nog zo’n tien minuten op de klok in de eerste helft verscheen Scheveningen meer en meer op de helft van Kozakken Boys. Toch moesten de bezoeker alert blijven op een snelle tegenstoot van de gastheren. Kansen ontstonden er niet meer, ook niet in de slechts twee minuten extra tijd. Een nipte 1-0 voorsprong dus voor de thuisploeg bij rust.
Strafschopclaim
Na de pauze hoopte Kozakken Boys na zo’n vijf minuten spelen op een strafschop. Carlito Fermina kreeg op aangeven van Nasser El Khayati een prima kans, maar werd in de zestien tegen de grond gewerkt. Kozakken Boys claimde een strafschop, maar de scheidsrechter wilde nergens van weten. Bij Scheveningen gingen al snel na es minuten Mitchel de Vlugt en Ian van Baalen naar de kant en werden vervangen door Tom Beugelsdijk (foto) en Barry Rog. Bij de thuisploeg ging de maker van het doelpunt, Corné van Houwelingen, na een uur van het veld en voor hem kwam Jethro Mashart binnen de lijnen. In die fase pakte Scheveningen het initiatief, maar het leverde nog geen grote mogelijkheden op. Weer twee wissels bij de gastheren waar Nasser El Khayati en Damian den Besten plaatsmaakten voor Coen Maertzdorf en Jeffrey Neral.
Slotfase
Geel was er voor Jaimy Brute na een fikse overtreding en voor het laatste kwartier bracht John Blok in het veld Huseyin Dogan en Elijah Velland voor Lorenzo van Kleef en Taygeorni Elvilia. Vlak daarna lag het spel even stil voor een blessurebehandeling van Grad Damen. Scheveningen was dicht bij de gelijkmaker maar doelman Ramón ten Hove had een knappe redding in huis bij een afstandsschot. In de slotfase kwam bij Scheveningen Mike de Niet nog binnen de lijnen voor Jaimy Brute. Scheveningen bleef aandringen en Kozakken Boys had het moeilijk in die fase. Doelman Ten Hove stond weer goed opgesteld bij een kansrijke kopbal van Scheveningen. Er kwamen nog zes minuten bij en bijna in de slotminuut was Scheveningen nog dicht bij een verlenging, maar weer verhinderde doelman Ten Hove bij een schot uit de draai succes voor de bezoekers. Het bleef bij 1-0 en dus moest Scheveningen teleurgesteld de kleedkamer opzoeken. Voor Tom Beugelsdijk was het naar verluidt zijn laatste wedstrijd.
(Foto: Orange Pictures)