Nacompetitie 3e/4e Divisie: RKAVV strijdend ten onder bij Groene Ster

In een spannende pot delfde RKAVV pas ver in de verlenging het onderspit tegen Groene Ster (0-1).  De Leidschendammers zijn daarmee uitgeschakeld in de nacompetitie en kunnen hun pijlen richten op de finale van de Sir Winston Cup in het Haaglanden Voetbal Toernooi.

Tekst: Do Horta    |    Foto’s: Orange Pictures

Na een lange busreis van bijna drie uur werd er om half drie afgetrapt op Sportpark Pronsebroek in Heerlen. RKAVV deelde als eerste een speldenprik uit door toedoen van Jelle Halsema, maar niet veel daarna was het de beurt aan de thuisploeg.

Na een kwartier spelen werd Khashayar Saeb in de ogen van de Leidschendammers onreglementair gevloerd binnen het strafschopgebied, maar de scheidsrechter vond het onvoldoende voor een pingel. In de tien minuten die hierop volgden, was het goalie Kevin Juliana die RKAVV in de wedstrijd hield dankzij twee fantastische reddingen. Aan de andere kant moest doelman Mark Voss zich strekken om een doelpunt van Nick Gardenier te voorkomen. Uit de hierop volgende corner werd de bal door Tyron Oosting maar net over het doel geschoten.

Na rust speelde de wedstrijd zich vooral af op het middenveld. Een miscommunicatie tussen Tomás da Palma Horta en doelman Kevin Juliana  resulteerde in een gevaarlijke situatie in het Leidschendamse doelgebied, maar RKAVV voetbalde zich hier uit. RKAVV werd hierna wat meer op eigen helft gedrukt en het was doelman Kevin Juliana die zijn team een kwartier voor tijd op de been hield met een prachtige redding.

RKAVV kreeg hierna ook weer mogelijkheden toen schoten van Khashayar Saeb en Jelle Halsema gekeerd werden door de goalie van de thuisploeg. In de slotfase van de reguliere speeltijd waren er zowel mogelijkheden voor de thuisploeg als voor de bezoekers. Diep in blessuretijd was het Jordan Gout die verzuimde om de bezoekers in veilige haven te schieten, toen hij zich vrij draaide en zijn schot gekeerd zag worden door de doelman van de thuisploeg.

Beide teams mochten zich daarom opmaken voor een verlenging. Edwin Agyare zorgde meteen voor wat gevaar, maar zijn pogingen waren onvoldoende om de Heerlense defensie te kraken. Hierna ebden de krachten bij beide teams een beetje weg. In de tweede verlenging werd Edwin Agyare gevloerd, maar ook hier zag de scheidsrechter geen aanleiding om de bal op de stip te zetten. In de 116e minuut kwam een lange bal in de voeten van linksbuiten Dogan Cölpek, die zich knap vrijspeelde en met rechts de bal langs doelman Kevin Juliana krulde en daarmee de thuisploeg op een 1-0 voorsprong zette. In de resterende speeltijd was RKAVV niet meer in staat om de gelijkmaker te forceren.

Zo eindigde de nacompetitie voor promotie naar de Derde Divisie voor de Leidschendammers en kan RKAVV terugkijken op een sterk slot van de competitie met winst van de derde periode. Nu rest nog de finale van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de Sir Winston Cup, aanstaande zaterdag 14 juni op het eigen complex waarin Westlandia (zo) de tegenstander is.

 

Lees verder