In de finale van het Haaglanden Voetbal Toernooi om de Onder 23 Cup nam FC Zoetermeer O23 het op tegen Quick O23. De Zoetermeerders eindigden net boven de degradatiestreep in divisie 2C en de Haantjes werden overtuigend kampioen in 2B. In de eerste wedstrijd op het hoofdveld van RKAVV was Quick duidelijk de betere ploeg.
Tekst: Alex Pronk | Foto’s: Robert Bakker
FC Zoetermeer kwam eenvoudig door de eerste ronde omdat plaatsgenoot SVO Buytenpark zich terugtrok. Daarna schakelde de ploeg van trainer Louis Hak Scheveningen en sv Den Hoon uit. Beide duels werden gewonnen na strafschoppen. Quick elimineerde FC Skillz, FC ’s-Gravenzande, HVV en Forum Sport op haar weg naar de finale.
Na het fluitsignaal van arbiter Mike Gelderblom werd een gretig Quick meteen gevaarlijk vooral via Manu Kranenburg aan de rechterkant. Maar zijn voorzetten of eigen kansen leverden niet meteen een treffer op. In de tiende minuut was het wel raak. Kranenburg werd gelanceerd en uit zijn voorzet ontstond een aanval over diverse schijven en kon Thomas van der Werf de 0-1 maken.
Zes minuten later kon aanvoerder Jeppe Koster voor de 0-2 zorgen en liet de 0-3 niet lang op zich wachten. In de twintigste minuut kreeg Quick O23 een hoekschop en kon Thomas van der Werf inkoppen. De bal ging via de knie Stefan Pommer over de doellijn. Na de drinkpauze bleef Quick heer en meester, maar kon de kansen niet benutten, waardoor de rust bereikt werd met de 0-3 op het scorebord.
In de tweede helft kwam FC Zoetermeer O23 meer in haar spel, maar was het Quick dat in de 63e minuut het kwartet vol schoot. Na een lange bal kwam Alex Verhagen de la Fuente in een één-op-één situatie te staan met de uitstekende doelman Jorik Timmer en scoorde de 0-4.
FC Zoetermeer redde de eer in de 67e minuut. Na een overtreding wees arbiter Mike Gelderblom meteen naar de stip. Ted Lieffering faalde niet vanaf elf meter en bracht de stand op 1-4. Vlak voor het eindsignaal kreeg Jorik Timmer een publiekswissel en mocht Jayden Doebar plaatsnemen onder de lat. Quick kon nog een keer scoren in de slotfase. Invaller Aiden Leeuwin gaf vanaf de linkerkant een voorzet geven, waarna Ferdi Ekinci bij de tweede paal in het lege doel kon schieten: 1-5.
Quick mocht na het laatste fluitsignaal de beker voor de eerste prijs in handen nemen. De ploeg van trainer Laurens Wittmaekers (hij gaat komend seizoen naar HVV) won daarnaast ook nog een dinercheque voor de selectie bij de restaurant De Halve Maan.
(Klik HIER voor meer foto’s van Quick O23-FC Zoetermeer O23)
(Meer foto’s prijsuitreiking volgen later)