Kaj van Houwelingen keert bij DSO terug op vertrouwde bodem

DSO heeft zich voor het nieuwe seizoen versterkt met Kaj van Houwelingen (foto). De 20-jarige defensieve middenvelder komt over van ADO Den Haag O21 en keert daarmee terug naar de club waar zijn voetbalcarrière begon.

Technisch Manager Etienne Kleinis over de totstandkoming van deze ‘transfer: “Kaj en ik hebben de afgelopen periode fijne, open gesprekken gevoerd. Al snel was duidelijk dat we er samen uit zouden komen, zelfs al was de officiële overschrijvingstermijn toen al vier weken gesloten.”

Contracten

Kaj van Houwelingen doorliep zijn jeugdopleiding bij DSO, waarna hij op 13-jarige leeftijd werd opgepikt door ADO Den Haag. Bij de Haagse club speelde hij zeven seizoenen en tekende hij drie contracten, waarvan zijn eerste al op 15-jarige leeftijd. Tijdens zijn tijd bij ADO Den Haag kwam hij ook in beeld bij verschillende jeugdselecties van het Nederlands elftal, al bleef een officieel debuut uit.

Interland

Op 17-jarige leeftijd maakte hij zijn officieuze debuut in het eerste elftal van ADO Den Haag, met meerdere oefenwedstrijden op hoog niveau tot gevolg. Begin 2024 volgde een bijzondere internationale stap: Kaj van Houwelingen debuteerde voor Peru Onder 20 in een officiële interland tegen Uruguay.

Van Houwelingen over zijn terugkeer naar DSO: “Ik ben trots om weer terug te zijn bij DSO, de club waar het voor mij allemaal begon. Nu ik terug ben op vertrouwde grond, ben ik vastberaden om mee te bouwen aan een sterk seizoen. Ik kijk er enorm naar uit om mijn bijdrage te leveren, zowel op als naast het veld.”

Met de komst van Van Houwelingen heeft DSO inmiddels zeven versterkingen aangetrokken voor het nieuwe seizoen. Eerder verwelkomde de club al Joep Roovers, Jurian Koevoets, Quincy van der Does, Mir Osman, Christian van de Tempel en Giovanni van Ree. Etienne Kleinis blikt tevreden vooruit: “We zijn blij met de balans en kwaliteit in de selectie. Kaj van Houwelingen is een speler met ervaring, die onze ambities op het veld kracht bijzet. We kijken uit naar een mooi seizoen.”

Lees verder